Kõik uudised

Uuenenud Viru Keskus saavutas detsembris rekordilise käibe

18.01.2024

Oma ajaloo suurima uuenemiskuuri läbinud Viru Keskus tõestas detsembrikuise rekordilise käibega, et traditsiooniline jaekaubandus ei ole kuhugi kadunud. Kuigi jõuluperiood on jaekaubanduse jaoks alati soodne aeg, saavutas Viru Keskus 2023 aasta detsembris oma kahekümneaastase ajaloo käiberekordi. Tugevate numbrite taga on nii taastunud külastatavus kui ka kasvanud ostukorvi suurus.

Viru Keskuse tegevjuht Gertti Kogermann: “Saame uhkusega nentida, et hoolimata väga keerulisest aastast, kus kerinud majanduslanguse sõnumite taustal oli esimesed 5 kuud Viru Keskuses 15% kaubanduspinnast renoveerimiseks suletud ning aasta teises pooles olid meid ümbritsevad tänavad üles kaevatud, suutsime saavutada kokkuvõttes ikkagi väga korralikud äritulemused. See näitab selgelt, et meie ühised pingutused koos üürnikega luua südalinna kaasaegne ostukeskkond koos inspireerivate esinduskauplustega on kandnud vilja ning meie külastajad on Viru Keskuse uuendused hästi heaks kiitnud”

Viru Keskuse käibekasvu taga on lisaks klassikalisele jaekaubandusele olulist rolli mänginud keskuse uued fookusalad ja uued pakutavad teenused. Külastajad on väga hästi omaks võtnud nii Toidutänava kui ka tervet Viru Keskuse neljandat korrust hõlmava Ilusfääri. Ilu- ja heaolu sektor tervikuna, kus Viru Keskus pakub regiooni suurimat valikut, on teinud suurima hüppe, kasvades kriisieelse ajaga kolmandiku võrra.

“Heameel on tõdeda, et meie uued fookusalad on hästi käivitunud, näiteks Toidutänav oli stabiilselt kasvus kuupõhiselt ning kokku leidis eelmisel aastal tee Toidutänavale pea 1,9 miljonit külastajat. Veelgi olulisem on aga, et Viru Keskuse paljud võtmeüürnikud, kes koos meiega on panustanud oma kaupluste renoveerimisse, näitavad kasvutrendis tulemusi” lisas Kogermann.

Maailma parima raamatupoe tiitlit kandva Rahva Raamatu juht Rain Siemer kommenteerib: “2023 aasta oli kokkuvõttes Viru Keskuse kaupluse jaoks rekordiline. See on kinnituseks, et meie teadlik tarbija oskab hinnata kvaliteetset kaubanduskeskkonda ning kureeritud valikut parimatest raamatutest ning kinketoodetest”.

2023 aasta lõpus Viru Keskuses oma esinduskaupluse avanud Goldtime’i juht Indrek Peterson lisas, et kasvanud on tarbijate teadlikkus oma ostude planeerimisel ja kvaliteedi hindamisel, näiteks on suurenenud eestlaste huvi Šveitsi käekellade vastu. “See näitab, ühelt poolt arukat lähenemist oma raha paigutamisel, sest hästi valitud kellal on olemas ka järelturg. Teisel näitab taoline trend Eesti tarbija kasvanud ootust kvaliteedi osas.”, ütles Peterson.

Kõik uudised