Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Tiina maitsetegalaktika

10.11.2023

Kui oled käinud Viru Toidutänaval, siis on raske mitte märgata Tiinat Stereo Street Foodi leti taga säramas. Tiina armastus hea toidu vastu on imetlusväärne ja inspireeriv! Seda tõestab kogu Stereo olemus, sest just Tiina on selle imelise paiga asutaja. Viru Toidutänava maitsegalaktika on suur ja lai, kust leiab midagi igaüks. Kel ideedest siiski puudu jääb, siis Tiina juba teab, mis maitsemeeli paitab.

Minu maitsetegalaktika lemmiktähed Toidutänaval:
Pean esimesena välja tooma ilmselt ikkagi Stereo, kus tõesti võib leida hetkel Eestis ainulaadseid Ladina-Ameerika maitseid, kuid tooksin välja ka Usbeki köögi ja Samsa. Dolmad, pilaff ja krõbe õhuline tšeburek on parimad.

Just see rahvusköök peegeldab mind enim:
Mul on väga palju lemmikuid, kuid hetkel olen endiselt vaimustatud Mehhiko ja Peruu köögi lõpmatutest saladustest ning ajatu klassikana on minu aastatepikkune lemmik ka Itaalia köök, kust alati on võimalik uusi põnevaid avastusi leida. Nii ajatuid klassikaid kui ka uusi avastusi leiab meie juurest! Tiina toidulaual on Stereo talvine lõhe ceviche ahjubataadiga ja veiseliha birria tacod, Pavlova – klassikaline maasika ja kurku kastab imeline mull: Humberto Canale Extra Brut (saadaval Eestis ainult Stereos).

Supersöök, millega suudan üllatada ka kõige ootamatumat külalist:
Mul on kolm hitti lugematutes erivariatsioonides, mis alati kõigil suu vett jooksma panevad. Ceviche, risoto ja pavlova kook, mida teen pisut erinevalt klassikalisest ehk suure tordina ja metsmaasikatega.

ä õ : Hape, vürts ja magussoolane Aasia kombo. Kuid puhaste maitsetega, mitte ülepingutatult segamini maitsetepalett. Tõeline toidu- ja kunstihing Tiina – aitäh avamast oma maitsegalaktikat!

Kohtume Viru Toidutänaval!

Kõik uudised