Kõik uudised

Kesklinna rikkalikuim suvemenüü pakub 20-tunnist külmpruuli kohvi, Beso de veranot ja Amalfi krõbekana

26.06.2023

Viru Toidutänav üllatab oma külastajaid  26. juunist suvemenüüga, mis sisaldab erinevate rahvusköökide parimaid suvepalasid ja rohkelt suvemaitseid. Suvemenüüd saab degusteerida kuni oktoobri alguseni. 

15 restoranist koosnev kesklinna suurim toidutänava Viru Keskuses täieneb suviste roogade ja jookidega. Aastaga, 2022. juunist oma uksi avanud ja kaks miljonit külastajat vastu võtnud Toidutänav on valmis linna suvitajate ja külaliste vastuvõtmiseks. Menüüs on ootamatult põnevaid roogasid nagu suvised maasika ja mango sushid, Amalfi stiilis küpsetatud krõbekana koos mozzarella, rukola ja rohelise pestoga, külma veega üle 20 tunni pruulitud kohv ning ka rabarberi ja maasika Pavlova. Kokku on suvemenüüs üle 20 erineva suveroa ja joogi, mis on sobitatud sooja aja ootuste ja võimalustega. 

Stereo restorani omanik, restaurateur Tiina Kõresoo: “Suvi on meie jaoks super võimalus tuua Eesti inimesteni midagi erilist, sest kaugel maal valmivad eriti mahlased puuviljad, küpsevad noored veinid ja  kõik see on meie inimestele kättesaadavam kui talvehooajal. Stereo toob oma maitseid otse Ladina – Ameerikast ja koos teiste rahvusköökidega Viru Toidutänaval soovime igapäevaselt oma külastajaid värskete maitsekombinatsioonidega üllatada”.  

Maailma TOP5 käsitööõllede Mikkelleri pruulikoja esindaja Tarass Markin märkab, et suvel on jookidel ja nende juurde käivatel suupistetel ehk veelgi suurem roll, sest pikad soojad õhtud soodustavad kohtumisi ja mõnusalt aeglast ajaviidet. “Näeme, et inimesed on rohkem valmis eksperimenteerima, proovima näiteks viinamarja baasil tehtud alkoholivaba õlut, moodsat Hazy stiilis Ipat või ükskõik millist tuntud suvist kokteili,“ lisab Tarass.

Toidutänaval saab maitsta 15 restorani roogasid, suvemenüü toitude loetelu paneb suu vett jooksma. Kõige kuumemal suvepäeva pakub jahutust PaperMill’i külmpressi kohvi, mida selle pehmema ja suvisema maitse saamiseks pruulitakse 20 tundi külma veega ning nautimist saab veelgi pikendada alkoholivaba ingveri õllega. 3Tilli pizza & pasta leevendab suvist nälga veenuskarpide lisandiga sidruni-basiiliku pastaga ning ehtsa tänavatoidu pakkuja F.Burger on suveks oma tuntud veiselihakotleti burgerit täiustanud maasikate ja rabarberi coulis`ga.  Maailmas TOP 5 pruulikoja hulka kuuluv Mikkelleri baar pakub seekord nii rummi-jääteed kui ka amalfi krõbekana burgerit. 

Ka kõikidel teistel Toidutänava üürnikel on menüüs spetsiaalselt selleks ajaks välja töötatud road. Aasia tänavatoidu tegija KimiJimi üllatab tempura kalmaari või suussulavate ribidega teriyaki või sichuani kastmes, lisandiks värske salat. Hawaii päraseid maitseid pakkuv PokeBowl jätkab tervisliku avokaadoga kanakausi pakkumist ning Meze täiendab seda sidrunikana kuboosiga, lisandiks granaatõuna tšurtšhela. Lõuna-Ameerika kuumasid maitseid tutvustavate toidumeistrite Stereo StreetFood’i köögist on tulnud suvisesse menüüsse huntahvena ceviche leche de tigre (inkade köögist pärineva kastme, tiigripiimaga)  ja ingveri chayoteg’ ga, millele lisab emotsiooni kookose, valge šokolaadi ja mündiga magustoit Baso de Verano.  Eesti armastatuim sushibränd MySushi on toonud suvemenüüsse kaks erinevat sushit – maasikatega lõhesushi Strawberry dream ja Endless summer sushi, kuhu on lisatud avokaadot, lõhet, tamagot ja spinatit. 

Uzbekistani köögi armastatud esindaja Samsa Family Bakers pakub lisaks värskendavale okroška supile ka suvist usbeki salatit ning linna parimat kebaabi saab proovida Kebaboomist, kes seekord serveerib seda suure värske salatina. Toidutänava terviskliku toidu pakkuja Bliss aitab kiiret nälga leevendada suviste suupistetega. Ükski piduroog poleks täiuslik ilma magusa desserdita, milleks võiks olla Pavlova suussulav suvine maasika- ja rabarberi pavlova, mida saab osta nii väikse koogina kui suure tordina seltskonnaga nautimiseks. 

Head nautimist!

Fotod Marek Metslaid

Kõik uudised