Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Kaubamaja ja Viru Keskus tugevdavad koos südalinna

20.06.2024

TKM Grupp AS tütarettevõte Kaubamaja AS pikendas kehtivat üürilepingut AS-iga Viru Keskus neljaks aastaks, kuni aastani 2032.

Kaubamaja on Viru Keskuse suurim üürnik alates keskuse avamisest 2004. aastal. Kaubamaja AS kasutuses on  Viru Keskuses ligikaudu 8700 ruutmeetrit müügipinda, millel paiknevad Kaubamaja Ilu-, Naiste- ja Toidumaailm. 

„Kaubamaja ja Viru Keskuse aastate pikkuse tulemusliku koostöö jätkumine loob head eeldused Tallinna südalinna, kui kogu Eesti kvaliteetkaubanduse lipulaeva edasisele arengule. Uuenev linnaruum, uued transpordi- ja liikumisvõimalused koos põnevate kohvikute, restoranide, muuseumide ja maailmatasemel kaubandusega – need on võtmesõnad, mis rõõmustavad nii Tallinna külalisi, kui ka kõiki kohalikke. Kaubamajal on hea meel olla jätkuvalt oluline osa südalinnast, pakkudes maailmatasemel moe-, ilu- ja kodukaupu ning tõelisi gurmee-elamusi toiduhuvilistele. Rõõmustav on ka see, et uuenenud Tallinna Kaubamaja Toidumaailm on saanud klientide poolt sooja vastuvõtu osaliseks ja pärjati hiljuti Viru Keskuse Aastagalal 2023. aasta parima ostukeskkonna tiitliga,“ sõnas Erkki Laugus, Kaubamaja AS juhatuse liige.

Viru Keskuse juhatuse liige Gertti Kogermann lisab: „Meil on hea meel, et Viru Keskuse ajaloo suurim uuenduskuur on lisaks klientidele saanud väga head tagasisidet ka meie partnerite poolt ja selle ilmekaim tunnustus on ankurüürniku Kaubamaja otsus pikendada lepingut juba täna aastani 2032. Kaubamaja on värskelt uuendanud ja viinud uuele tasemele kõik oma Viru Keskuses asuvad kontseptsioonid – nii Toidumaailma, Ilumaailma kui ka Naistemaailma. Viru Keskus jätkab arendamist ja peale sisemisi renoveerimistöid oleme pannud fookuse Viru Keskuse välisfassaadi ja ümbritseva välise linnaruumi parendamisse koostöös linnaga. Ikka selleks, et meie südalinn oleks kaasaegne kutsuv keskkond nii kohalikele kui ka külalistele.“

Üürilepingu pikendamine ei mõjuta Kaubamaja uue müügimaja arendusega seotud plaane. Eesti Arhitektide Liit koos Tallinna linna ja arendajatega on tunnistanud Gonsiori 2 ja Rävala 6 kinnistute hoonestamiseks korraldatud arhitektuurivõistlusel parimaks Eesti ja Hispaania arhitektide ühistöö City Break arhitektuurse kavandi. 2018. aastal esitatud projekteerimistingimuste taotluse menetlemine on linna poolt hetkel peatatud ja arendajad ootavad Tallinna Linnaplaneerimise Ameti heakskiitu arhitektuurivõistluse võidutööga arvestavale kvartali juurdepääsu liikluslahendusele. Võidutöö eesmärk on hoonestada südalinna esinduskvartal terviklikuna, mis on neljast küljest vaadeldes esinduslik ning tänavatasandil jalakäijaga suhtlev kaasaegse linnaruumi osa.

Fotod Erik Riikoja

Kõik uudised