Kõik uudised

Vladislav Berezan: Välist ilu ja harmooniat ei saa eraldada isikuomadustest

14.06.2022

Vladislav, mida ilu sinu jaoks tähendab?
Minu jaoks on ilu alati vaataja silmades, see on väga suhteline. Mul isiklikult on hea meel märgata looduse loomingut, aga ka harmooniat erinevate inimeste välimustes. Erilist peakuju või vahet esihammaste vahel ei peeta klassikaliselt ilusaks, aga mulle meeldib väga tabada välimuse omapära ja individuaalsust. Ma püüan seda pilku ka oma töös mitte kaotada. Kui rääkida inimesest, siis minu jaoks ei saa välist ilu ja harmooniat eraldada isikuomadustest.

Mis sind sinu töös inspireerib?
Just need inimesed, kellega ma pidevalt suhtlen, eriti naised. Lähiajal kavatsen ma lisaks meestejuuksuri kutsele omandada ka naistejuuksuri kutse ning see avardab oluliselt minu erialaseid võimalusi. Põhjus on selles, et kui mehed hindavad soengu puhul endiselt praktilisust ja mugavust, on naised valmis iga päev oma välimusse jõudu ja vaba aega panustama, kui näevad, et muutus on tõesti tehtud pingutust väärt. 

Sul on väga särav ja meeldejääv välimus. Kas tunned end erilise, ilusa inimesena?
Ma pole kunagi sellele nii mõelnud, aga olen tõesti enda välimuse kohta komplimente kuulnud. Kunagi pöörasin palju tähelepanu spordile ja kehalisele ilule, kuid nüüd võtan asja rahulikumalt ning hoolitsen pigem oma tervise ja üldise toonuse eest. Loomulikult valin ma hea meelega endale ilusaid ja erilisi esemeid ning kui midagi sellist poes näen, siis ei suuda seda endale keelata. Aga üldiselt ei saa ma öelda, et oma välimust kuidagi eriti tähtsaks peaksin. Muidugi on praegu tore, et saan endale asjadega rõõmu valmistada, sest kasvasin koos emaga ja meil ei olnud alati võimalust osta seda, mida tahtsime. Ent ma olen alati märganud erilisi inimesi, nende ilu ja head välimust ning panen seda tähele ka praegu. 

 

Sul on väga erilised tätoveeringud ja neid on päris mitu. Kuidas sa nendeni jõudsid?
Nojah, kuidas sellised asjad ikka juhtuvad, noorukieas … Arvan, et kui ma poleks tollal alustanud, siis nüüd ma seda ilmselt enam ei teeks. Kuid selliste asjadega astutakse pärast esimest sammu järgmine ja nii ma liigungi pikkamööda oma isikliku loominguprojektiga edasi, püüdes seda ühtseks tervikuks siduda. Tätoveeringud on osa minust ja need sümboliseerivad mu erinevaid eluperioode, olukordi või kogemusi. Näiteks kujutab üks tätoveering minu koera, kuid loomulikult on seal ka sümboleid, mis tähistavad kurbi, naljakaid ja rõõmsaid hetki.

Mis aitab sul kõige paremini stressi leevendada?
Hiljuti näiteks laenasin sõbralt kitarri ja püüdsin mitu päeva meelde tuletada, kuidas seda mägitakse. Aga kõige paremini mõjub mulle siiski sport, sest keha tunneb, et elab ja tegutseb. Hoolimata sellest, kuidas päev möödus, tunned pärast trenni või isegi lihtsalt hantleid tõstes, et päev on läinud asja ette, et olen midagi teinud, millegagi hakkama saanud, ja seegi annab enesekindlust.

 

Kõik uudised