Kõik uudised

Viru Keskuses saab uudistada inimestele tagasi antud linnasid

14.07.2023

Reedel, 14. juulil avati Viru Keskuse aatriumis intrigeeriva paneeldiskussiooniga Bolt fotonäitus „Linnad inimestele“.

Paneelis osalesid Tallinna abilinnapea Madle Lippus, iduettevõtte kaasasutaja ja tegevjuht Karen Burns, ehitusinsener Raul Vibo ja Marek Rannala Liikuvusagentuurist. Arutelu kureeris Henri Arras, Bolti valitsussuhete juht Baltikumis.

Näitus “Linnad inimestele” viib vaataja ajarännakule 18 Euroopa linna ja tutvustab, millised nägid linnatänavad ja -väljakud välja siis, kui seal parkisid või sõitsid autod ning nüüd, kus need on inimestele tagasi antud.

 “Linnad inimestele” näitus on osa Bolti samanimelisest kampaaniast, mis julgustab positiivsete näidete kaudu linnavalitsusi ja -elanikke tegutsema selle nimel, et linnades oleks rohkem jalakäijatele ja kergliikuritele mõeldud piirkondi. Näitusel kasutatud ajaloolised fotod on pärit Euroopa linnade arhiividest, tänapäevaste fotode autor on Eestis tuntud arhitektuurifotograaf Tõnu Tunnel, kes tutvustas näituse loomise lugu ka selle avamisel.

 „Viru Keskus kui linna süda ning linnaruumi orgaaniline jätkaja seisab selle kvaliteetse ning kaasava arengu eest. Oleme just lõpetanud oma ajaloo suurima sisemise uuenemise, mis keskendus just linnakodaniku mugavale liikumisele läbi keskuse. Omalt poolt oleme juba aastaid soodustanud nii mikromobiilsust kui ka väiksema jalajäljega autode kasutuselevõttu. Nii on meie maja ümber tänaseks 115 parkimiskohta nii elektrilistele kui tavaratastele ning meie katuseparklast leiab külastaja suurima eletriautode laadimisala Viru Vooluringi“ selgitas Bolt näituse kutsumist Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Kampaania veebigaleriist makecitiesforpeople.com leiab vaataja videointervjuud tunnustatud arhitektide, inseneride, liikuvusekspertide, teadlaste ja iduettevõtete asutajatega, kes avavad autostumisega kaasnevaid väljakutseid ja pakuvad lahendusi. Ühtlasi kogub Bolt kampaania raames ettepanekuid tänavatest ja väljakutest, mis võiksid saada autovabaks. Ettepanekuid Tallinna kohta saab teha siin (vorm on lehe alumises osas).

“Esimene auto jõudis Eestisse aastal 1902. Võib öelda, et sellest ajast peale on linnu suures osas rajatud autodest lähtuvalt. Tallinnas on iga kahe elaniku kohta juba vähemalt üks auto. Bolti missioon on pakkuda isikliku auto omamisele paremaid alternatiive, mis aitab linnakeskondadel muutuda nii majanduslikult, sotsiaalselt kui keskkonna mõttes paremaks kohaks. Soovime aidata luua linnu, mis on mõeldud inimestele, mitte autodele,” sõnas Henri Arras, Bolti valitsussuhete juht.

Fotonäitus „Linnad inimestele“, mis on osa laiemast virtuaalsest projektist makecitiesforpeople.com jääb Viru Keskuses avatuks kuni 20. augustini 2023.

Fotod Bolt & Helen Kikkas-Tikerpe

Kõik uudised