Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskuses avati hambakliinik 360Dental

18.12.2023

Viru Keskuse tervise-ja iluteenuste korrusel Ilusfäär avanes viimase täiendusena terviklikku terviseteenuste loetellu hambakliinik 360Dental.

Üle kolmekümne aastase arstikogemusega kliiniku 360Dental juhi Maie Matšenase jaoks on tegu juba neljanda avatud kliinikuga. Teda innustas mõte südalinna kaubanduskeskusesse uue hambakliiniku loomiseks eelkõige patsientide mugavus. Nii saavad Ilusfääris asuvat 360Dental hambakliinikut  külastada patsiendid ka õhtuti ja nädalavahetuseti, mil paljud teised kliinikud on kinni.

Dr Matšenas märgib, et on tajunud, et patsiendid pelgavad rohkem hambaarsti juurde minekut, kui peavad selleks käiguks spetsiaalselt aega võtma. Kaubanduskeskuses on aga õhkkond vabam ja käigu saab ühendada muude tegevusega. Miks mitte minna kogu perega – teha oste ja samal ajal saab üks pereliige käia hambaarsti juures.

Mujal maailmas, eriti põhjamaades, on väga levinud, et meditsiinikeskused on kaubanduskeskuste juures.  Väga oluline probleem, mida uus kliinik veel lahendab, on lahtiolekuajad. Dr Matšenase kogemusel on patsientidel tihti raske hambaarsti juurde jõuda, sest kliinikud on reeglina avatud tööajal. Nii võeti eesmärgiks avada kliinik ka nädalavahetustel.

Siiski oli tegu paraja väljakutsega, sest on raske leida arste, kes on valmis laupäeval ja pühapäeval töötama. Ka on hambaarstitöö puhul tegu peene käsitööga ja kvaliteedis järeleandmisi teha ei tohi. Nii ei saa hambaarstid töötada pikki tunde järjest. Dr Matšenas ise on leidnud lahenduse, et töötab hommikupoolikust kella kolmeni, siis puhkab kolm tundi ja teeb ka õhtuse vahetuse ja tal on väga hea meel, et uue kliiniku meeskond on komplekteeritud väga kogenud arstidest.

Oma esimese kliiniku avas dr Matšenas 1996. aastal. Ta töötas juba varem eraldi kabinetis FIE-na, aga kuna patsiente oli palju, otsustas ta teised tohtrid appi võtta ja avada kliinikuga. Üks kliinik on teisest loomulikult välja arenenud ja toimivad ka koos. Et kallist tehnikat optimaalselt kasutada, on võimalik patsientidele pakkuda erinevaid võimalusi omavahel seotud kliinikutes.

Vastatavatud kliinik on sisustatud kõige kaasaegsemate tehnoloogiliste lahendustega. Dr Matšenas toob välja näiteks KaVo hambaravitoolid, mis on sisuliselt hambaravi Rolls-Royce’id. Kõigi toolide kõrval on ka röntgenid ja ekraanid, millega patsientidele pilti näidata. Kliinikus on 3D panoraamröntgen ja CEFP, mis võimaldab teha näost ja koljust külgülesvõtteid.

Hambakliinikus 360Dental ootab patsiente hubane ooteala ja kolm kaasaegselt varustatud kabinetti, kus teostatakse mitmesuguseid raviprotseduure, pakkudes täiskasvanute ja laste hambaravi, esmaabi, kirurgilisi ja implantoloogilisi lahendusi, tarkusehammaste eemaldamist ning proteesimist. Ortodontiav aldkonnas pakub uus kliinik  “Hambad ritta” lahendusi ja Ordoline kaperavi.

Hammaste sügavpuhastust teostavad kliinikus kaks hügienisti. Teenuse “air-flow” ehk pärlsoodapesuga eemaldatakse kergemad ladestused ja pigmendid hammaste pindadelt. Tugevamate ladestuste korral kasutatakse ultraheli- ja käsiinstrumente.

Loomulikult on võimalus teostada kõiki röntgenülesvõtteid: suusisene, OPTG, ala- ja ülalõua ülesvõte, 3D ja tsefalograafülesvõtted ehk koljuülesvõte.

Sisu 360Dental ja Goodnews.

Kõik uudised