Kõik uudised

Viru Keskuses avas uksed Baltikumi kaasaegseim Apotheka apteek

11.10.2021

Osana Viru Keskuse terviklikust uuenemisest avas uksed värske kontseptsiooniga Apotheka apteek. Lisaks traditsioonilistele retseptiravimitele ja tervisetoodetele hoolitseb värske Apotheka oma klientide eest senisest oluliselt laiema terviseteenuste ning ilutoodete valikuga

“Enda kohandamine klientide vajadusele on Viru Keskuse prioriteediks. Täna on selgelt näha, kuidas digikaubanduse tõusul põhineb meie ostlemiskultuur füüsilises ruumis aina rohkem elamustel ja mugavusteenustel. Apotheka on ideaalne näide meie ostukeskuse tulevikusuunalisest visioonist, kus toodete kõrval tuuakse klientideni mugavalt ka terviseteenused, milleni jõudmiseks tavaliselt suuremat vaeva peab nägema. Särtsakate butiikide ja Kaubamaja Ilumaailma kõrval kindlustab Apotheka, et Viru Keskus on endiselt teadliku moesõbra esimene peatuspaik,” kirjeldab uuenduskuuri olulisust Viru Keskuse tegevjuht Gertti Kogermann.

Apotheka uuemeelne lähenemine rahvatervisele pole maha maganud ka apteegikosmeetika nõudluse tõusu Eestis. Ravimimüügi kõrval moodustab apteegist ligi poole spetsiaalselt välja ehitatud iluosakond, mis on lisaks Eesti kaubamärgile OMA Care saanud rikkamaks mitmete uute rahvusvaheliste brändide võrra nagu Crescina, Labo Specific, Mincer Pharma, Neoderm, Fillerina, Maube, Organic Pharmacy. Kõik esindatud kaubamärgid on kiidetud heaks kogemustega nahaekspertide ja apteekrite poolt.

Apotheka frantsiisi juhi Marika Pensa sõnul on uuenduskuuri läbinud apteek Baltimaade kõige kaasaegsem ja vaid üks kahest kogu Eestis, kus ravimite käitlemist abistavad robotid. Pensa sõnul on üha selgem, et apteekide roll laieneb tänapäeval nii suurema teenuste pakkumise, nõustamise kui ka tootegruppide valiku suunas. “Apteek jääb alati esmajoones meie tervise eest hoolitsema, aga tervist ennast näeme me laiemalt kui pelgalt ravimid,” ütles Pensa. Tema hinnangul on uuendatud apteek ka kõige suurema heaolu- ja ilutoodete valikuga Eestis.

Kvaliteetsete toodete müük on ainult üks osa Apotheka tervislikust igapäevast. Märkimisväärselt on laienenud apteegi heaoluteenuste nurk, kus kliendid saavad oma organismi seisundit hinnata laias valikus tervisetestidega. Mõõta on võimalik enda vererõhku, veresuhkru, kolesterooli ja hemoglobiini taset. Samuti saab määrata kehakoostist ning kontrollida oma jalgu. Apotheka ilupoole saalis pakutakse kliendile nahadiagnostikat ja eesmärk on alustada ka nõustamistega tubakast loobumiseks. Apothekas saab end alates homsest ka nii gripi kui ka COVID-19 vastu vaktsineerida.

Fotode autorid Kalev Lilleorg ja Hans-Kristen Sapas

 

Kõik uudised