Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskuse vallutasid üle maailma kuulsaks saanud hõljuvad lilled

14.11.2022

Eesti Kunstimuuseumi initsiatiivil jõuab esmakordselt Eestisse maailmas tuntud digikunsti looja teamLab näitus “Hõljuvad õied igavikumeres,” mille visuaalne installatsioon jõuab ka Viru Keskusesse. Miljoneid vaatajaid inspireerinud digikunsti teos avaneb võimsalt üle mitme korruse laiuvatel digiekraanidel ja toob keset sügisest aega keskusesse üha uuesti tärkavad ja õitsevad lilled. Näituse kolme võimsa teosega, mis annavad võimaluse ka interaktiivseks osavõtmiseks, saab tutvuda ka Kumu kunstimuuseumis. 

teamLab’i näitused on eksponeeritud üle terve maailma suurimates digitaalse ja traditsioonilise kunsti muuseumides- muuhulgas Tokyos, Shanghais, Pekingis, Hamburgis, Singapuris, Seoulis, Miamis. Nende linnadega ühes reas on tänasest ka Tallinn. 

Viru Keskuses rohkem kui 20 ruutmeetri suurusel digiekraanil näeb katkendit teosest “Proliferating Immense life,” mis toob vaatajani looduse eluringi sõnumi läbi tärkavate, õitsevate ja närbuvate lillede visuaalse loo. Vaata videot siin. Tänu Eesti Kunstimuuseumi ja Viru Keskuse koostööle saab kunstiteosega igapäevaselt tutvuda umbes 40 000 keskuse külalist. Keskus on läbi aastaid olnud suur kultuuri ja kunsti toetaja, k.a koostöös Kumuga. 

“Digikunst on kasvav kunstisuund, mis kasutab pintsli ja värvide asemel kõiki tänapäeva tehnoloogia võimalusi.  Oma loomingus ühendab teamLab kunsti, teaduse, tehnoloogia ja loodusteemad. Meil on väga hea meel, et Kumu vahendusel saab Eesti inimene minna teamLab’i loodud jalutuskäigule digiloodusesse,” tutvustab näitust koordinaator Inga Jaagus

Killuke digitaalkunsti ostukeskuses näitab, millised on tehnoloogia võimalused kunsti rohkemate inimesteni viia. See on loomulikult ainulaadne, et Viru Keskuses on selleks nii hea tehniline võimekus ja loodame, et Tallinna elanikud ja külalised saavad tänu sellele osa ühest selle sügise põnevaimast kunstielamusest,” võtab Jaagus teema kokku. 

Viru Keskusesse paigutatud installatsiooniga saab tutvuda, kui külastate keskuse 0. korrusel asuvat Toidumaailma või jalutate läbi Keskuse 1. korruse kaubatänavat. Installatsioon on üleval kuni järgmise aasta veebruari lõpuni. Installatsiooni on loonud teamLab meeskond. Kogu näitus on avatud ka Kumu kunstimuuseumi 2. korruse suures saalis ja lubab interaktiivset osavõttu jäädvustades osa teosest isiklikku mobiilseadmesse. Kumus saab näitusega tutvuda 7. maini 2023. Lisainfo näituse kohta on leitav siin

Fotod KUMU ja Viru Keskus

Kõik uudised