Kõik uudised

Viru Keskuse Toidutänaval kõlab Maris Pihlapi ja Marten Kuninga valitud muusika

1.07.2022

Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus Viru Keskus on hoogsalt uuenemas, pakkudes külalistele üha elamusterohkemat ja kõiki meeli haaravamat kogemust.  Järjekordne uus samm astutakse keskuses äsja avatud Viru Keskuse Toidutänaval täna, mil seal hakkavad kõlama playlistid, mille koostasid spetsiaalselt Viru Toidutänava jaoks muusikud Marten Kuningas ja Maris Pihlap. 
Marten Kuninga ja Maris Pihlapi loodud muusikavalikut saab nautida siin.

Tuntud artistide kokku pandud enam kui 12-tunnine heliriba koosneb helgetest hommikupaladest, turgutavast päevapulsist ning põnevalt põksuvast õhtusest valikust. Nii nagu Toidutänaval ei vaadata viltu kellelegi, kes naabri taldrikult toitu näppab või õhtusööki desserdiga alustab, leiab sellest muusikamenüüst nii üleilma kuldklassikat kui ka värsket ja julget kodumaist indiet, etnot ja kunstpoppi, mis moodustab playlistidest lausa kolmandiku. Eritähelepanu on muusikal, mis on loodud naiste poolt  –  nii siin ja praegu kui ka aastakümneid tagasi.

„Oleme loonud tallinlastele ja meie külalistele unikaalse maitsete ja seltskonna nautimise paiga, kus soovime kõikide detailide harmooniat. Just seetõttu soovime terviklikku elamust rikastada kõikide meelte jaoks, lisades Toidutänava kvaliteetsele keskkonnale sobiliku muusikalise tausta, tehes selleks koostööd Eesti parimate muusikutega,” rääkis Viru Keskuse  turunduse- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Marten Kuninga esitusloend on talle omaselt trendideväliselt sütitav. “Valisin lugusid, mis on mulle viimase aasta jooksul kõrva hakanud, kuid sekka on ka vanemaid lemmikuid,” kommenteeris Marten. “Hommik on voolav ja õnnelik, siin on enim instrumentaalset muusikat. Lõuna on hoogne ja rõõmus, kusjuures siin on enim raadiost tuntud palasid. Õhtus on gruuvivat põksu, ent ka tantsu ja salapära. Püüdsin koostada kava nii, et see toetaks avalikus ruumis viibivat inimest oma positiivse sõnumiga ja erksusega, ent samas oleks ka parajalt meditatiivne ja müstiline, kaotamata fookust,” ütles ta.

Peegeldades keskuse juhtlauset “Muutus algab keskmest” ühendas äsja uue sooloalbumi “The Search for Life Within” üllitanud laulja, multiinstrumentalist ja produtsent Maris Pihlap oma valikus tuttavliku ja piireületava. “Hakkasin mõtlema kõigest, mida tähendab minu ja teiste jaoks Viru Keskus, mis ootused meil üldse sellele ruumile on,” ütles muusik. “Proovisin oma muusikavalikuga neid piire laiendada, kohati piiridest üle astuda, et mugava ja äratuntava kõrvale tekiks ka värskus. Enda äranägemise järgi ka gramm pärimust, julgelt eesti muusikat ja naiste loodud muusikat,” selgitas ta.

Uus toiduala asub Viru Keskuse Estonia puiestee poolses tiivas, Tammsaare pargi külje all, kus on ka väliterrassid. Viru Toidutänav on avatud iga päev kell 11.00–22.00 ning reedel ja laupäeval kuni kell 23.00. 15 erineva küügi hõrgutisi saab nautida nii kohapeal kui ka kaasa tellida.

Kõik uudised