Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskuse ajaloo suurim uuendus: 86 uut poodi ja kontseptsiooni

22.05.2023

Viru Keskus avab ajaloo suurima uuenduskuuri järel uksed, pakkudes külastajaile 86 uut poodi ja kontseptsiooni. Klassikalist kaubandust täiendab unikaalne Toidutänav ning ilu- ja terviseteenuseid koondav Ilusfäär. Uuendustöödesse investeeris Viru Keskus ligi 20 miljonit eurot ning keskuse üürnikud panustasid oma kaupluste renoveerimisse kokku veel 15 miljonit eurot. Tööd hõlmasid 90% keskuse pindadest. Uuenenud keskuse fookuses on värsked kaubamärgid, müüki toetavad teenused ja kliendikogemuse kvaliteet.

Viru Keskuse tegevjuhi Gertti Kogermanni sõnul põhineb tänapäevase südalinna ostukeskuse edu õigete kaubamärkide valikul, kliendikogemuse kvaliteedil ja ostlemise mugavusel. “Oleme oma kliente kuulanud ja muutnud kaupluste, brändide ja teenuste valiku talle sobivamaks. Uuenduste positiivne mõju on juba paista paljude kaupmeeste äritulemustest, kelle müügiefektiivsus on tõusnud pea kolmandiku võrra,” rõõmustas Kogermann.

Viru Keskuse aktsionäri, AS Kapiteli juhatuse esimees ning Viru Keskuse nõukogu liige Taavi Ojala tõdes, et Viru Keskus on alates avamisest 2004. aastal olnud tõeline Tallinna kaubanduskeskuste suunanäitaja. “Liidripositsiooni hoidmiseks toetasime juhtkonna initsiatiivi käivitada keskuse uuendamisprojekt mõni aasta tagasi väga keerulisel ajal, mil kaubanduskeskustele kehtisid erinevad piirangud. Mitme etapiga uuendamisprojekt on pakkunud ohtralt väljakutseid, aga keskuse suurepärane meeskond heas koostöös üürnikega on suutnud selle väga edukalt ellu viia. Viru Keskus on ja jääb Tallinna üheks peamiseks tõmbenumbriks, mille valikut, kvaliteeti ja ostukogemust on Tallinnas keeruline ületada,” ütles Ojala. 

Gertti Kogermanni sõnul ulatuvad Viru Keskuse uuendused silmaga nähtavast kaugemale, sest fookuses on kliendile hea ruumi ja elamuste pakkumine. “Värskenduse on saanud Viru Keskuse siseruumid, kogu atmosfäär on õdusam ja täieliku uuenduse on läbinud 39 kontseptsiooni nagu Kaubamaja oma kolme maailmaga ja maailma parim raamatupoe tiitlit kandev Rahva Raamat. Samuti üllatavad kliente uute lahendustega Massimo Dutti, Mango, The BodyShop, Grenardi, Sportland ja Euronics. Keskuses on 47 täiesti uut poodi ja teeninduskohta, näiteks meie regioonis unikaalsed ARKET, IDeal Apple Premium partnersalong, adidasOriginals, Nike, Pinko ja Jo Malone London ja paljud teised,” loetles Kogermann.  

Uuenenud Viru Keskuse katuse all on nüüd ka 15 restoranist koosnev Toidutänav selle juurde kuuluva Tammsaare terrassiga ning heaolule ja tervisele pühendatud Ilusfäär. Baltikumi ühe parima ostlemiskogemuse heaks on disainitud mugavamaks ja loogilisemaks liikumisteid ning keskuse eri osad ja korrused on saanud uusi ühendusteid eskalaatorite ja liftide näol. Ruumikogemuse parandamiseks on püstitatud elustaimedega rohesambad, kuhu istutati tuhandeid elustaimi ja teise korruse hubasuseks on kasutatud naturaalset tammeparketti.  Vertikaalsete taimesammaste lahendus,  mis on spetsiaalselt Viru Keskuse jaoks loodud, maailmas unikaalne. Külastajale on avatud uusi maalilisi vaateid Tallinna vanalinnale. Ka tualettruumid on täielikult renoveeritud. Keskuse sisekujunduse taga on tunnustatud Rootsi arhitektuuribüroo Wingardhs, kelle lahendusi aitas ellu viia Eesti arhitektuuribüroo 3+1.

Viru Keskus pöörab tähelepanu ka keskkonnahoiule – ettevõttel on ainsa Baltikumi kaubanduskeskusena kõrgeim jätkusuutlikkuse tase, plaatinum LEED O&M sertifikaat. Kõik keskuse renoveerimistööd tehti kooskõlas LEED’i rangete ringmajanduse, taaskasutuse ja säästlikuse põhimõtetega. Nii näiteks on aatriumi põrandal taaskasutatud eelmise põranda marmorplaate. Täielikult uuendati ka kaubanduskeskuse tehnosüsteemid ja nende juhtimise automaatika. 

Kuidas kogu muutumine aset leidis, saab näha siin

Kõik uudised