Kõik uudised

Viru Keskuse aatriumis saab tutvuda Eesti disainiparemikuga

25.09.2020

Viru Keskuses avati Eesti Disainiauhinnad 2020 nominentide näitus. Viru Keskuse aatrium on täidetud kaheks nädalaks 101 värvilise kuubikuga ning tutvuda saab Eesti viimase kahe aasta disainiparemikuga. Näitus jääb Viru Keskuses avatuks 21. septembrist 4. oktoobrini, peale mida rändab näitus edasi Võrru, Pärnusse, Tartusse ja seejärel Narva.

Tänavusele Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursile esitati kokku 235 tööd, millest 49 saab näha Eesti Disainiauhinnad 2020 nominentide näitusel. Kõikide EDA 2020 nominentidega saab tutvuda eestidisainiauhinnad.ee veebilehel.

EDA 2020 näitus valmis koostöös disainibüroo BYNEW, sisearhitekt Tõnu Kalpuse, Eesti Disainikeskuse ja Viru Keskusega ning on inspireeritud rubiku kuubiku motiivist, mis on osa Eesti Disainiauhinnad 2020 identiteedist.
“Disainiparemiku näitus nii käidavas kohas kui Viru keskus on üks võimalus disainil jõuda avalikku ruumi, inimestele lähemale ja panna neid mõtlema disaini rollile igapäevaelus,” põhjendas Viru keskuse turundusjuht Kristel Sooaru, miks juba mitmendat aastat Disainiauhindade näitus seal toimub.

Sisearhitekt ja disainer Tõnu Kalpus kommenteerib näitust järgmiselt: ‘‘Olen alati tundnud suurt naudingut, kui saan osaleda sellises protsessis, kus lõpptulemus ei piirdu ainult ühe lahendusega ehk siis asjad saavad uue kasutuse või hooned uue elu. Antud näituse puhul võtsime disainibüroo BYNEW ja Eesti Disainikeskusega kohe eesmärgiks, et see peab toimima ka rändnäitusena, et poleks tegemist ühekordse projektiga ja lõpuks võiks näituse eksponaadid deformeeruda ümber näiteks mööbliks. Seetõttu sai materjalivalikuks ka puit (vineer ja puitprussid), mis on samuti taastuvad varad”.

EDA 2020 näituse avamisel toimus ka Eesti Disainiauhinnad 2020 aastaraamatu esitlus. Raamat koondab endas Eesti disaini kahe aasta parimaid disainereid, disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid, millega tuuakse avalikkuse ette disainivaldkonna viimase kahe aasta edulood. Kõigil huvilistel on võimalik seda endale kohapeal ka soetada, hiljem raamatupoodidest ja Eesti Disainikeskusest kohapeal.

EDA 2020 näitusel saab tutvuda järgmiste disainikategooriate parimate töödega:

– Graafiline ja digitaalse disain;
– Teenusedisain;
– BRUNO tootedisainiauhinnad;
– Disaininihariduse auhind;

– Valdkondadeülesed kategooriad (Disainimuutja, Aasta Disainitegu)

– Eriauhinnad (Noor Püss, SÄSI, Prillitoos ja BRUNO elutööauhind)

Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi eesmärk on tunnustada Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid, millega tuuakse avalikkuse ette disainivaldkonna viimase kahe aasta edulood. Eesti Disainiauhinnad konkurssi korraldab Eesti Disainikeskus, koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga. Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal, tootedisainiauhinda BRUNO on antud välja aastast 2006.

Kõik uudised