Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskuse aatriumis kuulutati välja parimad pressifotod ning avati Pressifoto aastanäitus

18.02.2022

Eile, 17. veebruaril  Viru Keskuse aatriumis avatud Eesti pressifotode näitusel on väljas 2021. aasta parimad fotod. Avaüritusel avalikustas žürii fotoauhindade ning videokonkursi võitjad. Ligi 700 konkursile laekunud foto seast valisid näituse korraldajad Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga “Aasta Pressifoto 2021” tiitli võitja ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Pidulikul tseremoonial kuulutati peavõitjaks Postimehe fotoreporter Madis Veltman fotoga meeleavalduselt Navalnõi toetuseks. Ühtlasi tutvustati värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2022” aastaraamatut, mis annab põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündmustest Eestis.

Eelmise aasta uudisfoto võitja on Postimehe fotoreporter Madis Veltman fotoga meeleavalduselt Navalnõi toetuseks. 23. jaanuaril 2021 toimus Tallinnas Vabaduse väljakul ja Venemaa föderatsiooni suursaatkonna ees meeleavaldus 17. jaanuaril Venemaal vahistatud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi toetuseks. Navalnõi enda sõnul tunnistas FSB keemiarelvade ekspert Konstantin Kudrjavtsev, et föderaalne julgeolekuteenistus üritas meest tappa, pannes tema aluspükstesse närvimürki. Sellest inspireerituna otsustas üks Navalnõi toetaja sümboolselt ühe trussikupaari vardasse tõmmata. Tema kõrval ilutses ka teine protestide sümboliks saanud ese – Putini palee 700 € hinnasildiga WC-potihari. Sama fotoga võitis Madis Veltman ka preemia “Aasta pressifoto 2021”.
Parima olemusfoto auhinna sai Andres Putting Ekspress Meediast fotoga “Sinimustvalgelt punasel vaibal ühel sammul tulevikule vastu”. 11. oktoobril 2021 astus ametisse uus president Alar Karis ja koos lahkuva president Kersti Kaljulaidiga sammuti üle punase vaiba. Mõlemad vastu oma uuele tulevikule, koos Eestiga.

Parima portreefoto auhinna sai Erik Prozes Postimehest fotoga Kabuli raamatukaupmehest. Kabuli raamatukaupmees Ezatullah Zawab (55) ja teda poes abistav poeg Autallah, kes järjekordse elektrikatkestuse ajal õlilambiga oma isa portree jaoks valgust annab. Samasugune pimedus on Talibani võimule tulekuga laskunud ka sealsele vaimuelule, mida siiski Ezatullahi-sarnased inimesed elus hoida püüavad.

Parima spordifoto võitis Ekspress Meedia fotoreporter Argo Ingver fotoga “Ei ole halba suusailma”. Käärikul toimunud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlused tõid Eestile medalisaju ja raja suusaolud olid kohati muutumas nullilähedaseks. Sander Pritsik pidi seda omal käel tundma, kui tegi veidike vale rajavaliku.

Samuti kuulutati välja pressivideo konkursi võitja. 2021. aasta parima pressivideo auhinna said Andres Haabu ja Sander Punamäe Postimehest videoga “Eesliinil: Kirill & Aleksandr”. See on videolugu Ülemiste paugutajast, kes sai kätte päris relva ja pööras elus uue lehekülje. Musta raudratsuga Tallinna vahel ringi paarutanud ja autoaknast stardipüstoliga laske sooritanud Kirill Orlõšev ütles, et tegemist oli lihtsalt naljaga, mis kukkus halvasti välja.

„2021. aasta näitus annab ülevaate valitsuse kukkumisest, uue loomisest ning vastasseisudest meeleavaldustelt. Samuti ka olulisi hetki presidendivalimiselt, autorallidelt, pisaraid olümpialt ning vaatleb tavalise inimese elu pärast koroonatalve. Lisaks veel palju põnevat,” tutvustab Eesti Pressifotograafide Liidu juht Liis Treimann tänavust pressifotode aastanäitust.

Pressifoto aastanäitus on Viru Keskuse aatriumis avatud kuni 3.märtsini 2022 (k.a.)

Fotode autor Kalev Lilleorg (Viru Keskus)

Kõik uudised