Kõik uudised

Viru Keskus x Jazzkaar x TMW: Reti Niimann

26.03.2024

Reti on noor R&B artist, kelle miniatuursest kehast väljub üllatavalt võimas ja hingestatud diiva hääl. Koos oma Eesti noore jazzi skeenel ilma teinud bändiga esineb ta TMW Eesti Jazzliidu kontserdiõhtul Fotografiska keskuses laupäeval, 6. aprillil ning Jazzkaarel 25. aprillil taas samas asukohas.

Viru Keskus tähistab kevadel oma 20. sünnipäeva. Milline on sinu esimene mälestus sellest linna südames asuvast maamärgist?
Päris sellist esimest mälestust ilmselt niimoodi ei mäletagi aga mäletan seda kui mõnel korral kooli ja trenni vahel oli vaja aega parajaks teha ja ma jalutasin mööda Viru Keskust ringi ja kujutasin ette, et ma olen täiskasvanud inimene, kes peale tööd on otsustanud ostlema minna. See tundus minu jaoks maagiline ja muidugi piilusin ma kõikidesse poodidesse ja kujutasin ette, kus ma selliseid ilusaid riideid tulevikus kanda saaksin.

Sinu elu piinlikuim moevalik
Kindlasti kõrge pihaga skinny jeansid, mida ma kandsin kui ma olin 13. Mul ei olnud siis veel mitte mingit vöökohta ja ma nägin väga naljakas välja!

Kuhu liigub tulevikumood?
Tulevikumoodi kui sellist ma ei kujuta praegu küll ette, sest kunagi ei tea, mis saama hakkab. Küll aga loodan, et inimesed leiavad endas rohkem julgust kanda päriselt riideid, mis nad tahavad. See teeb kohe kõigi olemise mõnusamaks ja moest saaks veel rohkem rõõmu tunda.

Sinu stiiliikoon muusikas
Ma arvan, et praegusel ajal olen resoneerunud Silk Sonicu stiiliga, nii muusikaliselt, kui ka terve nende atmosfääriga. Nende discohõnguline stiil mõjub mulle väga soojalt ja siiralt ja seda ma hindan väga.

Mida ootad TMW-lt ja Jazzkaarelt?
Kindlasti tahaks ma väga väga jõuda JT Conceptioni kontserdile. Olen olnud fänn juba pikka aega ja alati, kui on võimalus live-ile minna, siis olen kohal!

Kuidas kõlab tulevikumuusika?
Tulevikumuusikaga on sama asi nagu ka moega. Loodan, et see liigub vabaduse ja puhta eneseväljenduse suunas ja et inimesed looksid kunsti, mis eelkõige kõnetab neid endid. Loodan ka, et tekib selline julgus, et artistid vaatamata rajatud stiilidele julgeksid ja tahaksid katsetada eri stiile veel.

Reti Niimann kannab
I komplekt:
Jakk Mango
Pluus Zara
Seelik Mango
Vöö Mango
Sukad Calzedonia
Jalanõud Ballzy / Converse

II komplekt
Pluus Arket
Kleit Arket
Käevõrud Zara
Jalanõud Erakogu

III komplekt
Kleit Zara
Jalanõud Zara

Kõik uudised