Kõik uudised

Viru Keskus x Jazzkaar x TMW: Karl Madis Pennar

25.03.2024

Karl Madis Pennar juhib verivärsket rahvusvahelist kooslust Project Pennar, mängides  nakatavate gruuvide ja biitidega souli, hip-hopi ja jazzi mikstuuri, milles sähvatavad ka techno, DnB ja house’i mõjud. Project Pennar esineb TMW Eesti Jazzliidu konterdiõhtul Fotografiska laupäeval, 6. aprillil ja Jazzkaarel 28. aprillil taas Fotografiska keskuses.

Viru Keskus tähistab kevadel oma 20. sünnipäeva. Milline on sinu esimene mälestus sellest linna südames asuvast maamärgist?
Kuna ma ise sündisin ning elasin 19 esimest aastat oma elust Tartus, siis esimene mälestus ja kokkupuude Viru Keskusega jõudis minuni “pisikese” hilinemisega, eriti arvestades, et Tallinnasse liiga palju käimist eelnevalt polnud kui 5-aastaselt vanaemaga loomaiakülastused välja arvata. Mmm…  Ma usun, et esimene Viru Keskuses käik võis olla seotud kohtingu tarbeks punase veini ostmisega või siis Euronicsist endale esimese õhuniisuti soetamisega. Viru Keskuse esises pargis on ka mõnusalt sõpru oodates istutud ning kevadpäiksel lastud oma palet paitada. Tõenäoliselt möödusid ka Laulupeo rongkäigud mingil määral Viru Keskusest.

Sinu elu piinlikuim moevalik
Issand, ei taha kohe tagasi mõeldagi… Mu põhikooli heleda ülikonna, lilla triiksärgi ja heledate terava ninaga kingade combo on tagasivaadates ikka päris kohutav, hahaaaa! Garneeringuks veel ja pleekinud lokkjuus ning kevadpäiksest pruun jume, mida kellelgi teisel klassis polnud, sest ma veetsin väga palju koolivälist aega Tartu skatepargis rulaga sõites. Kentsakad olid ka ühed punased teksad, mida väga tihti kandsin, aga kuidagi ma nad ikkagi välja kandsin – praegu neid kanda oleks vist väga-väga veider. Kõige tipuks oli millegipärast maru moodne kanda pükse nii madalal kui vähegi võimalik ning vöö asemel oli ketsi pael – mingi populaarne rulatajate värk.

Kuhu liigub tulevikumood?
Ma millegipärast arvan ja väga-väga loodan, et tulevikumood muutub aina rohkem second-hand ja vanade riiete ümbertöötlemise suunas. Ebakvaliteetne ja keskkonnakahjulik masstoodang võiks ju ideeliselt pildilt sujuvalt ära kaduda – eks see liialt helesinine unistus ole, aga noh, nagu öeldakse, et “dream big”. Tuleviku moeinnovatsioon võiks olla lahedas praktilises ja loomingulises vahekorras. Usun, et kogu maailma puudutav sõjasituatsioon ning vabaduse haprus võib tulevikumoodi mõjutada veel rohkem suunas, kus moeloomingusse põimitakse, kus rohkem, kus vähem, aina rohkem sisse oma kodukoha, juurte ja ajalooga seotud jooni. Sealt leiab minu arvates väga palju ägedat inspiratsiooni.

Sinu stiilikoon muusikas
Ma ei ole kindlasti mingi moeekspert, aga mulle meeldib väga kui artist ei pelga massist erineda ning eriti kui tema välimusel on ka mingi äge backstory. Välismaistest muusikutest tooksin välja artisti nimega MonoNeoni ja Eestist meeldib väga Kitty Florentine stilistika. Erakordselt müstiline artist on minu jaoks ka Šveitsi helilooja ja pianisti Nik Bärtsch Ronin, kellel on väga võimas artistlik imago.

Mida ootad TMW-lt ja Jazzkaarelt?
Tegevustiku osas tahan näha ja kuulda nii paljusid artiste kui vähegi võimalik ja usinalt networkida. Tallinn Music Week’i tiheda programmi sees tahan kindlasti kogeda eelisjärjekorras kõike välismaist, mida pakutakse. Eestimaistest tahan kuulda Lonitseerat, kelle ühelegi kontserdile ma polegi veel kordagi jõudnud, ja kindlasti tahan kõrva peale visata ka Reti Niimanni ning Maria Kallastu tegemistele.

Jazzkaarel olen kindlasti esireas näppu viskamas MonoNeoni, Christian McBride, Kalle Kalima ning suvel Tartus Jacob Collier ja Take 6 kontsertidel. Kui saaks, siis oleksin ka huvipärast ka iseenda Project Pennar ft. James Copus kontserdil, mis paraku pole võimalik – küll on see võimalik Sul!

Kuidas kõlab tulevikumuusika?
Ma usun, et koostöös tehisintellektiga hakkab muusikas veel korralikult pulli saama. Üks mu hea sõber ja kunstnik Hamburgist soovitas julgelt proovida oma enda loomingust lasta AI-l oma huvitavaid lahendusi välja pakkuda – tulemus võib suurel määral olla mitte midagi erilist, aga ma olen enam kui kindel, et leiab midagi inspireerivast, millest kinni hakata… Kunstil pole ju teadupoolest piire, ei ole õiget ega valet. Olen väga põnevil, mis tulevik toob!

Karl Madis Pennar kannab

I komplekt:
Prillid Watch Wear / Le Specs
Tagi Kaubamaja / Iris Janvier
Pluus Zara
Püksid Zara
Jalanõud Ballzy / Converse

II komplekt
Vest Massimo Dutti
Püksid Massimo Dutti

III komplekt
Jope Zara
Kampsun Gant
Püksid Zara
Jalanõud Ballzy / New Balance

Kõik uudised