Kõik uudised

Viru Keskus üllatab Aasta Pressifoto 2022 võidutööde ja EKA tudengite kosmilise loominguga 

14.02.2022

Viru Keskuse aatriumis avatakse sel neljapäeval 17. veebruaris koguni 2 meeliköitvat kunstinäitust, mis pakuvad kultuurielamusi nii fotograafia kui moehuvilistele. Külastajad saavad tutvuda Eesti pressifotode aastanäituse paremiku ja EKA tudengite eksperimentaalsete moevormide väljapanekuga “Elav hõbe”, mille loomiseks said muuhulgas uue elu mahakandmisele mõeldud jäätisepaberid ja merepäästevarustus.

Eesti pressifotode näitusel on väljas 2021. aasta parimad fotod. Avaüritusel avalikustab žürii fotoauhindade ning videokonkursi võitjad. Ligi 700 konkursile laekunud foto on valinud näituse korraldajad Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) ja Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) žürii koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga “Aasta Pressifoto 2021” tiitli võitja ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Ühtlasi tutvustakse värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2022” aastaraamatut, mis annab põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündmustest Eestis.

Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaritudengite eksperimentaalsete moevormide näitus “Elav hõbe” annab külastajale võimaluse põgeneda argipäevast, viies vaataja omamoodi kosmilisele rännakule, kus on võimalik osa saada kaitsva hõbemaailma ilust.  Liisi Eesmaa ja Flo Kasearu juhendamisel valminud eksperimentaalsed moeskulptuurid ja artefaktid on kokku sulatatud ühtseks näituseks, mille loomiseks kasutati ülejäägina tekkinud kilomeetreid jäätisepaberit, laeva soojakotte ning muud mahakandmisele läinud merepääste varustusest. Moeskulptuuride ja artefaktide loomise käigus leidis uut kasutust ühtekokku 2500m pakendit, 50 soojakotti ja 35m nööri, sekka päästeveste.

Galerii fotod: Riina Varol

Kõik uudised