Kõik uudised

Viru Keskus tunnustas 2021 aasta parimaid teenindajaid ja teeninduskohti

28.02.2022

Personaalne lähenemine, abivalmidus ja lahke suhtumine on mõned märksõnad, mis seostuvad suurepärase klienditeeninduskultuuriga. Viru Keskuse jaoks on see oluline alustala, pakkudes oma klientidele meeldivaid elamusi pingevabas ostukeskkonnas. Ostukeskuse juhi Gertti Kogermanni sõnul on kõrgetasemeline klienditeenindus läbiv joon, mis ühendab kõiki Viru Keskuse kauplusi ja teenusepakkujaid: “Suurim roll selle eesmärgi täitmisel lasub keskuse teenindajatel ja nende poolt loodud atmosfääril, mis paneb külastajad tundma, et nad on oodatud. Igal aastal soovime tänada ja innustada oma töötajaid, kes juhivad Viru Keskuse teeninduskultuuri ja selle arengut. Tänu neile kujuneb Viru Keskuse nägu ning läbi nende saame näidata oma klientidele, et hoolime.

Traditsioonikohaselt tunnustab Viru Keskus iga aasta esimeses kvartalis oma parimaid teeninduskogemuste loojaid. Sel korral toimus kaks konkurssi, et välja selgitada Viru Keskuse Parim Teeninduskoht ja Parim Teenindaja. Nomineeritud kandidaadid läbisid teooriateste ja pingerea loomiseks korraldati kauplustes testostlemist. 

Mõõtmisprotsessi tulemustest lähtuvalt jagunevad 2021 aasta Viru Keskuse parimad teeninduskohad esikolmikusse järgnevalt:
I koht – jalatsikauplus ECCO, juhataja Krista Auulik
II koht – rõivastekauplus Armani Exchange, juhataja Ella Ytrebø
III koht – spordiklubi MyFitness, juhataja Laura-Liza Sööt

Parima Teeninduskoha tiitli pälvis jalatsikauplus ECCO juba teist aastat järjest. Juhataja Krista Auuliku sõnul on neil olnud õnne, et kaupluse töökollektiiv ja meeskond ei ole viimaste aastate jooksul muutunud. “Kõik on lojaalsed meie tööandjale ja see, et kõik teevad väga hästi koostööd ongi meie edu võti. Kindlasti motiveeris ka eelmise aasta auhind, mis oli väga meeldiv ja kõik tahtsid uuesti pingutada,” lisas ta. Lisaks diplomile premeeris Viru Keskus ka sel aastal I koha pälvijat erilise autasuga, milleks oli seekord Liisu Arro kunstitaies ja kinkekaart.

Pingereas II ja III kohale asetunud teeninduskohti autasustati samuti vastavalt diplomi ja restorani kinkekaardiga, et meeskonnad saaksid ühiselt saavutatud võitu ka koos tähistada. Parima Teeninduskoha II koha tiitli pälvinud Armani Exchange juhataja Ella Ytrebø sõnul hoiab klienditeeninduse taset kõrgel töötajate kirglikkus. “Meie tiim on väga motiveeritud ja meil on väga positiivne atmosfäär. Kõik usaldavad teineteist ja kui on vaja, siis abistame oma tiimi liikmeid.” 

III koha saavutanud spordiklubi MyFitness juhataja Laura-Liza Sööt usub, et parima teeninduskogemuse loob meeskond tervikuna. “Meeskonna valikul oleme lähtunud alati sellest, et kõik isiksused omavahel klapiksid väga hästi. Terve meeskond aitab hoida motivatsioonitaset kõrgel, hoides positiivset meeleolu ja head töökeskkonda.”  

Viru Keskus tunnustus ka oma 2021 aasta parimaid teenindajaid, kes konkursi hindamisprotsessis tõusid esile oma oskuste ja inspireeriva suhtumisega:
I koht – Jana Krot, kauplus Goldtime
II koht –  Hannes Martin Eenmaa, spordiklubi MyFitness
III koht – Jelena Gavrilenko, kauplus Armani Exchange

2021 Parima Teenindaja esikoha pälvinud Jana Krot tajub oma suurima tugevusena suhtlemisoskust, olles rõõmsameelne ja empaatiline. “Üritan kõikide inimestega võrdselt suhelda. Olen valinud teenindaja ameti sellepärast, et mulle meeldib inimestega suhelda ja kontoritöötajana ma ennast ette ei kujuta. Klientide juures mind rõõmustab see, et nad on kõik erinevad, nad alati toovad kaasa uusi kogemusi,” lisab Jana Krot, keda Viru Keskus autasustas Teenindusstaari tiitli, Claudia Lepiku hõbedast käsitsi tehtud nimelise prossi ning rahalise preemiaga.

II ja III koha saanud Parimaid Teenindajaid tunnustas Viru Keskus diplomi ja rahalise preemiaga. Teise kohaga pärjatud Hannes Martin Eenmaa tõdeb, et heade töötulemuste taga peitub sageli aga enamat kui suhtlus klientidega. “Ma otseselt seda ametit teeninduse pärast ei olegi valinud. Seal on nii palju faktoreid. Siin on hea seltskond ja see töökoht annab mulle nii palju teisi võimalusi. Möödunud aasta oli piirangutega seoses kurb, kuna jõusaalid olid kinni ja trenni ei saanud teha – siis motivatsioon läks kohe alla.” Ka III koha pälvinud Jelena Gavrilenko nõustub, et pandeemia on olnud kaupluse teenindaja perspektiivist väljakutseterohke, kuid sageli aitas raskustest üle just suhtlus poe külastajatega. “See aasta oli väga raske nende piirangutega, aga mu kliendid motiveerivad mind ja aitavad üle elada ka kõik probleemid.” 

Kaupluse Armani Exchange juhataja Ella Ytrebø meenutab, et piirangud tõid teenindajatele mitmeid katsumusi. “Kliente oli vähe ja maskis töötamine oli raske – kui sa suhtled klientidega, siis sa ei näe emotsioone, sa ei saa aru, mida nad tunnevad. Vastuseid oli sageli vaja lugeda silmadest.” Jalatsikaupluse ECCO juhataja Krista Auuliku sõnul aitas nende meeskonda hoida koos e-poe hoogne toimimine. “Kuna meil e-pood töötas koguaeg, ei pidanud me piirangute ajal kodus olema ja töö käis vaikselt edasi.” Samuti näeb Parima Teeninduskoha juhataja võimalust pandeemiast veelgi tugevamana välja tulla. “Kuna on natuke vaiksem aeg, rahvast ei liigu nii palju, turiste ei ole, tuleks kindlasti keskenduda klienditeenindusele – et kõik, kes poodi tulevad saavad ikkagi alati super teeninduse,” julgustab ta ka teisi teeninduskogemuse pakkujaid .

Varasemalt on Viru Keskus kuulutanud välja ka Parima Ostukeskkonna tiitli, mille väljaselgitamine jääb keskuse juhi Gertti Kogermanni sõnul seekord tulevasse aastasse. “Seoses maja ümberehitusega on kauplused kohati ebavõrdses olukorras. Oleme pausile pannud Parima Ostukeskkonna auhinna, et seda peale keskuse ning kaupluste uuenemist varasemast veel rohkem tähtsustada. See on aga kindlasti nominatsioon, mille poole uuel aastal püüelda,” juhib Kogermann ootusi järgnevaks aastaks.

Videot Viru Keskuse parimate teenindajate vahetutest emotsioonidest saad näha siit.

Fotod: Kalev Lilleorg

Kõik uudised