Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskus toob taas kord läbi MoeKunstiKino vaatajateni moedokumentaalid

14.10.2021

Viru Keskus esitleb: MoeKunstiKino
MoeKunstiKino on moefilmide festival, mis toob publikuni värskeimaid ja värvikaimad moedokumentaalid. Sel aastal toimuvad filmiseansid Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Viljandis.
Sel aastal näitab MoeKustiKino kolme hoolega valitud  dokumentaalfilmi.
“Audrey” (Audrey) portreteerib armastatud näitlejannat Audrey Hepburni, kes oli tuntud oma suurepärase stiili poolest ning tegi viljakat koostööd prantsuse moelooja Hubert de Givenchyga. Film linastub ingliskeelsena.
“Cardini moemaja” (House of Cardin) peategelaseks on legendaarne prantsuse moelooja Pierre Cardin, kes pälvis moemaailma imetluse omanäoliste kollektsioonidega. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid.
“Margiela – oma sõnadega” (Margiela – In His Own Words) toob kulisside tagant avalikkuse ette alati privaatsust hinnanud ning enda isikut varjanud geniaalse moelooja Martin Margiela – muidugi vaid häälena. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid.
Ajakava saad näha siin.
MoeKunstiKino filmid on enamasti dokumentaalid, mis kajastavad sügavuti moevaldkonna tausta. Filmide peategelasteks on nii legendaarsed moeloojad, fotograafid, toimetajad kui ka alles karjääri alustavad moepersoonid.
Oluline on mõista, et mood ei võrdu hooajaliste trendide ja glamuursete moeshowdega, vaid on märkide kogum, milles peituvad erinevad sõnumid nii persoonitasandil kui ka laiemalt. Mood on peegeldus kõigest sellest, mis on ühiskonnas aktuaalne. Moedokumentaalid avavad selle kõiki inimesi puudutava valdkonna telgitaguseid ning aitavad paremini mõista, miks ja kuidas moemaailm toimib.
MoeKunstiKino idee autor ning koordinaator on Helen Saluveer, kes on moefilme Eesti publiku jaoks valinud juba 15 aastat.
Kõik uudised