Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskus toob EKA moetudengite loomingu publikuni

15.02.2021

Alates sellest neljapäevast, 18. veebruarist tasub Viru Keskuse aatriumis külastada Eesti Kunstiakadeemia tudengite eksperimentaalvormide näitust “Multiversum” ning tutvuda VIRUxEKA Design Export Program 2020. aasta parimate disainerite ja nende brändidega. Moekunstnik Liisi Eesmaa ja kunstnik Flo Kasearu juhendamisel sündinud fotonäitusel saab näha taaskasutatud papptorudest välja kasvanud viirastusi eksootilisest maailmast, mis moodustavad mänglevate teoste abil metamorfooside universumi.

Viru Keskus võõrustab eksperimentaalvormide näitust juba teist korda. Möödunud aastal alguse saanud koostöö Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnaga tulenes soovist toetada Eesti moeharidust ja aidata viia Eesti noorte moeloojate disain laiema publikuni. Seekordne näitus aitab külastajal rännata maailmakõiksuste vahel, mis just tänases keerulises olukorras tunduvad kättesaamatute unistustena. 

“Praegusel keerulisel piirangute ajal on inimestel piiratud võimalused tarbida kultuuri ja kunsti. Seda enam on meil Viru Keskusega hea meel pakkuda lisaks igapäevastele asjaajamistele kaubanduskeskuses ka võimalust saada kunstielamusi. Eriliselt rõõmsad oleme selle üle, et saame toetada EKA moetudengeid ning näidata nende tugeva ekspordipotentsiaaliga huvitavaid disainilahendusi laiemale publikule” ütles Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht ning moedisaini ekspordi toetaja Kristel Sooaru

EKA moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart on koostöö eest tänulik: “Tänu Viru Keskuse toele on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonnal olnud võimalik luua rahvusvaheliselt tugev võrgustik tudengite piiriülese kasvu toetamiseks. Lisaks on Viru Keskus aktiivseim pind, kus oma disianiideede vettpidavust katsetada, seda nii värsketel kui juba lõpetvatel tudengitel,” ütles Puppart. 

Möödunud aastal algatati üheskoos programm Viru x EKA Young Design Export Program, mis aitab koos rahvusvahelise kogemusega õppejõudude ja ekspertidega tugevdada disaini ekspordivõimekust.  Rahvusvaheliselt tuntud ettevõtlusmentori Sissi Silváni juhendamisel läbisid programmi 11 tudengit, kellest nomineeriti Viru x EKA Design Export Award auhinnale neli: Liis Kalda, Kirke Talu, Liis Kippar ja Anna Viik. 

Sel korral pälvis 1000€ suuruse auhinnastipendiumi peakatete vormimisega tegelev Liis Kalda, kes sai tunnustusest julgustust. “Tunnustuse saamine näitab, et olen oma brändiga õigel teel ning on tore, et huvi jätkusuutliku ja omanäolise disaini vastu on järjest tõusmas. Loodan, et kõik kübarahuvilised saavad kohapeal tooteid näha ja proovida ning ootan põnevusega vahetut tagasisidet,” ütles ta. 

Näituse avamine toimub Viru Keskuse aatriumis 18. veebruaril kell 16.00, külastamine on tasuta. Näitus jääb avatuks 28. veebruarini, mille järel saab fotodega tutvuda keskuse teisel korrusel 30. aprillini. Nelja auhinnale nomineeritud moetudengi brändi ja müüdavate toodetega saab tutvuda 18.-21. veebruarini. 

*Uuendatud info: näitus läheb puhkusele alates 27.02.2020, et tulla osaliselt tagasi viroloogilise olukorra paranedes.

Fotode autor: Riina Varol

 

 

Kõik uudised