Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Viru Keskus tõi publikuni jõulise moevaatemängu

25.05.2023

Viru Keskuse julge ja meeldejääv moeetendus keskuse aatriumis tõi kokku moe- ja muusikamaailma säravaimad nimed ning pakkus unustamatut meelelahutust külalistele. 

Meie aatriumis, mis on täielikult uuenenud ja rohesammastega palistatud, astusid lavale mitmed Eesti moemaailma tipud, muusikud ja tuntud modellid. Moepubliku pilke püüdis keskuse esmaklassilisest rõivavalikust kokku pandud moeetendus, mille lõid hinnatud stilistid Julia Volosko, Liisa-Chrislin Saleh ja Aivar Antonio Lätt. Ebamaiselt võrratud aksessuaaride autorid olid Claudia Lepik, Carol Ott, Jürgen Sinnep, Mari Masso, Tauri Västrik, Kärt Hammer, Kirke Talu ja Metashika.

Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru väljendas oma rahulolu jõulise moeetenduse üle: “Soovisime selle jõulise moeetendusega näidata, et meie uuenenud keskuse kollektsioonide mitmekülgsus on piirideta. Innustasime stiliste looma nii kvaliteetseid ajatuid komplekte, kui näitama, kuidas end ehtida väga ekstravagantselt klubi- või teatriõhtuks, lisades efektsematele bränditoodetele kohalike noorte disainerite loomingut. 

Tervitasime publikut laitmatult maitsekate komplektilahendustega, mis show edenedes järjest progressiivsemalt vaatajat üllatasid. Showle keerasid täiendava vindi peale järjest hoogustuv Kitty Florentine looming ja Sander Mölderi arranžeering. Meie jaoks oli show puhul oluline, et stiliseeritud komplekte kannaks isikupärased modellid. Erinevalt pikalt moemaailmas tavaks olnud rõivakandajate ühte vormi surumisele, soovisime, et säraksid karakterite eripärad.”

​​Moemängu tegi Viru Keskus samuti “ringi”. Sel korral kõndisid laval modellide ja lauljate kõrval tuntud stilistid
Kokku käis moelavalt läbi  40-liikmeline modellide armee, kuhu kuulusid teiste seas stilistid ja moeloojad Liisi Eesmaa ja Karolin Kuusik, moegurmaan Zenja Fokin, moeblogija Aljona Eesmaa ja lauljad Inga Tislar, Sissi Nylia Benita, Anett, Rahel ja Anna Pärnoja. Vaatemäng tõi vaatajateni värskeimad moesuunad. 

Julia Volosko “Minu stilistika lähtus isiklikust maitsest. Ma ei kasuta väga trende, sest ei usu nendesse. Stiil on olulisem. Armastan minimalistlikku, puhast stiili – riietel peab olema huvitav konstruktsioon a la  Maison Margiela. Aksesuaare ei ole vaja, kui riided on juba ise aksessuaarid.”

Aivar Antonio Lätt “Minu stilistika saaks panna kahte suunda – elegantne, aga kiiksuga. Elegants on ajas muutuv nähtus, mõistame seda väga erinevalt. Tahtsin painutada elegantsi mõistet läbi aja. Kui 15-20 aastat tagasi oli mees roosas särgis eksperimenteerimine, siis täna võib elegantne mees olla üleni roosas. See on normaalne et meeste mood muutub koos ajaga ja ei ole kivisse raiutud. Näiteks 200 aastat tagasi kandsid mehed sukki. Kivinenud dogmad peavad muutuma. Mehed võiksid vaadata oma riietusele rohkem avatud pilguga.”

Liisa-Chrislini Saleh “Lähtusin paarist eri suunast. Näiteks eksentriline glamuur a la Schiaparelli. Kasutasin Eesti silmapaistvate aksessuaari ja ehtedisainerite taieseid ühendades need kaunilt Viru Keskuse rõivavlikuga. Lisaks aktuaalsed tänavamoe trendid. Suunanäitajateks suurest maailmas Balenciaga, Rick Owens ja Dieseli peadisainer Glenn Martens. 

Mind köidab stilistina kihilisus,teravad kontrastid ja androgüünsus. Mäng rôovastega- nende kihitamine,sidumine ja kasutamine  nende algupärasest otstarbest pisut erinevalt. Samuti räägime tänapäeval sooülesest suhtumisest. Puudub vajadus eristada meeste ja naiste rôivaid- kôik vôivad kanda seda milles end hästi tunnevad olenemata sellest kuidas end identifitseerivad”. 

Modellid aitas kauniks teha meigikunstnik Maris Rätte meeskond koostöös Lancome`ga. Make yourID koostöös Wellaga lõid unikaalsed soengud, mis täiendasid modellide väljanägemist ning tõid esile nende individuaalsuse 

Muusikalise etteastega esinesid aranžeerija ja produtsent Sander Mölder, koos Collegium Musicale ning tõusev alternatiivmuusika täht Kitty Florentine, kelle muusikale baseerus kogu moeshow. Kooslus lõi täiusliku atmosfääri. Kitty Florentine esines pöördlaval ja oli osa moeshowst. Koostöös stilist Liisa-Chrislini Saleh’iga kandis Kitty oma esinemiste ajal laval nii lendlevat, õhulist EKA tudengi Jürgen Sinnep´i loomingut kui kokku ehitatud konstruktsiooni Dieseli kleidist ja Pinko loomingust. Kusjuures look oli modifitseeritud ja erines sellest, kuidas rõivad tavaelus välja näevad. 

Kõik uudised