Kõik uudised

Viru Keskus teeb ettevalmistusi avamiseks: kasutusele võetakse nii nanotehnoloogia kui külma uduga desinfitseerimise

8.05.2020

Viru Keskus teeb ettevalmistusi keskuse avamiseks ja võtab kasutusele tõenduspõhised viisid vähendamaks viiruste levikut. Näiteks senistele lahendustele lisaks kaetakse osad pinnad nanokattega, mis hävitab üldtuntud bakterid ja viirused. Samuti hakatakse üldkasutatavaid ruumide külma uduga meetodil puhastama.

“Tervitame valitsuse otsust lubada kaubanduskeskused taasavada. Oleme igati valmis kliente turvalises keskkonnas võõrustama. Võti on hoolimises,” sõnab Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.

Viru Keskus kui Eestis ainuke LEED O&M Platinum keskkonnasõbraliku sertifikaati omav kaubanduskeskus teeb  hetkel suuri investeeringuid tagamaks omalt poolt klientidele turvaline keskkond. “Võtame keskuse turvalisuse suurendamist äärmiselt tõsiselt ning peame oluliseks, et kasutusele võetavad meetmed on tõenduspõhised ja põhjalikumad kui etteantud nõuded,” märgib Kogermann.

Ta lisab, et lisaks juba eriolukorra ajal tehtud meetmetele, nagu puutevabad käte desinfitseerimise jaamad ja parem ventilatsioon, võetakse täiesti uued lahendused käiku.

“Olulise sammuna keskuse õhukvaliteedi tõstmiseks ja viiruste leviku piiramiseks paigaldame oma üldventilatsiooni agregaatidesse UV-kiirgust kasutavat desinfikaatorid”, sõnab Kogermann. Lahenduse kasutamine tagab keskuse bakterite ja viiruste vaba õhu. Tegemist on teaduslikult tõestatud ja sertifitseeritud moodusega.

Samuti katab keskus üldkasutatavate tualettide pinnad ja liftid katalüütilise nanokattega, mis hävitab 98% ulatuses tuntumad bakterid ja viirused. Ka võetakse ruumide puhastamisel kasutusele külma uduga puhastamine, mis hävitab enamlevinud bakterid ja viirused. Külm udu on õhk, mis sisaldab suurel hulgal desinfitseerimisvahendi imeväikseid osakesi, mille suurus ei ületa 80 mikromeetrit ning seetõttu märgatavalt tõhusam – vahend katab pinna ühtlasemalt ja laiemas ulatuses.

Turvalisust loovad tegevused, mis kohe avamisel Viru Keskuses käiku võetakse:

  • Paigutatud on 20 käte desinfitseerimise jaama.
  • Keskuse tualetid ja liftide pinnad on kaetud kõrgtehnoloogilise katalüütilise nanokattega, mis hävitab võimalikud viiruseosakesed pindadel.
  • Keskuse pindu puhastatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt, muuhulgas võimalikke viiruseosakesi hävitava külma uduga.
  • Keskusesse saabuv õhk desinfitseeritakse ventilatsiooni kaudu spetsiaalsete kõrgtehnoloogiliste UV seadmetega.
  • Keskuse põrandad on kaetud uue kaitsekihiga, et takistada mustuse põrandasse imbumist.
  • Ühekordsete isikukaitsevahendite hävitamiseks mõeldud prügikastid on keskuse väljapääsude juures.
  • 2+2 meetme tagamiseks juhendavad põrandakleebised külastajatele ja täiendav turvameeskond.

Viru Keskus pälvis 2019. aasta novembrikuus Eesti ainsa LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) Platinum sertifikaadi olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest, mis on maineka sertifikaadi kõrgeim tase.

Kontaktid

Kristel Sooaru

Viru Keskus turunduse – ja kommunikatsioonijuht

+372 610 1404

kristel.sooaru@virukeskus.com

Kõik uudised