Kõik uudised

Viru Keskus paneb õla alla disainiekspordi koolitusele koostöös EKA´ga

11.09.2020

MoeTargaks ei sünnita, selleks kasvatakse, selleks õpetatakse, selleks õpitakse. Õpitakse paremaks ning jätkusuutlikumaks. Õpitakse vorme, materjale ning kvaliteeti. Õpitakse tajuma tarbija emotsiooni. Õpitakse hindama turgu ja vajadusi, õpitakse rahvusvahelist haaret.

Et viia eesti kvaliteetne toode ja disain laiema publikuni, paneb Viru Keskus, kui suurima külastatavusega moekeskus, uuele õppe- ja tarkusehooajale vastu minnes õla alla eesti moehariduse toetamisele ning on sõlminud koostööleppe Eesti Kunstiakadeemiaga. Koos luuakse VIRUxEKA Young Design Export Program, mis on suunatud disainiteaduskonna disaini ekspordivõimekuse õppekava loomisele ja tugevdamisele. VIRUxEKA Young Design Export Program sisaldab rahvusvahelise kogemusega õppejõudude ning ekspertide kaasamist õppetegevusse ning rahvusvahelise kontaktvõrgustiku kaasamist eesti disainitudengite arenguplatvormi loomisel.

VIRUxEKA Young Design Export Program alustab 2020 aasta sügisel ning esimesi programmi käigus sündinud kollektsioone saab näha 2021 aasta kevadel. Programmi juhib EKA külalisrektor, pikaajalise ekspordikogemusega ärimentor Sissi Silván.

Lisaks õppekavale toetamisele antakse koostöös EKA’ga välja ka personaalne stipendium, summas 1000 eurot. Stipendiumi määramisel väärtustatakse eelkõige projekti või loomingulise töö panust ekspordipotentsiaali loomisel ja kasvatamisel, samuti jätkusuutlikkuse põhimõtete järgmist ja keskkonnateadlikku visiooni.

“EKA disaini tudengid on oodanud pikisilmi ekspordialast rahvusvahelist õpet ja nüüd on Viru Keskus selle programmi kestlikkusele õlga alla panemas! Eesti disainiskeene hakkab  lähiaastatel selle toel kindlasti tunduvalt rahvusvahelisemaid mõõtmeid võtma ning seeläbi saab kasvama ka meie jätkusuutliku moedisaini ekspordipotentsiaal” kommenteerib  EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart.

Programmi läbinud ERKI Moeshow tänavune võitja Annika Kiidron-Roomets hindab protsessi kõrgelt: “Kursus aitas oluliselt end kui loomingulist ettevõtjat, positsioneerida ja läbi mõelda oma (veel pisikese) ettevõtte arengusuunad. Kõige olulisemana võib aga välja tuua, et selle käigus õppisin väärtustama oma loomingut ja selle eest õiglast hinda küsima”.

“Viru Keskus kui Eesti juhtiv moekeskus väärtustab kvaliteeti nii kaubanduskeskkonnas, moebrändide valikus kui ka klienditeeninduses. Meie jaoks on oluline ka Eesti moedisaini jätkusuutlikkus ning seetõttu on EKA moeosakonna ekspordivõimekuse kasvatamisele suunatud stipendiumi väljakuulutamine loogiline samm,” sõnab Viru Keskuse turunduse – ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Kõik uudised