Kõik uudised

Viru Keskus avas ainulaadse toidutänava

15.06.2022

Viru Keskuses avas uksed kesklinna maitsekaim, 1500 ruutmeetril laiuv Viru Toidutänav, mis järgib rahvusvaheliselt tuntud Food Halli kontseptsiooni. Ühisel istumisalal saab nautida 15 erineva restorani toite ning menüüdest leiab meelepärast varahommikust hilisõhtuni. 

Viru Keskuse tegevjuhi Gertti Kogermanni sõnul on Viru Toidutänava loomine osa Viru Keskuse terviklikust uuendusprogrammist. “Viru Keskus läbib oma tegutsemisaja kõige ulatuslikumat ja sisulisemat uuenemist, oleme projekteerimise ja uuenemise protsessis olnud juba alates 2019. aastast. Täna avatud Viru Toidutänav on osa keskuse uuenevast väärtuspakkumisest muutunud kliendile ning alatest tänasest kutsume kõiki külastajaid kogema Eesti parimate toidukohtade loomingut,” ütles ta. Viru Keskuse uut Toidutänavat hakkab Tammsaare pargiga ühendama koostöös ÖÖD Peegelmajaga loodud elegantne väliterrassi ala.

Viru Toidutänava eesmärk on pakkuda Tallinna südames rikkalikku, tänavatoidu mõjutustega kvaliteetset toiduvalikut ja seda kõike mõnusas keskkonnas. Nii toob Kolm Tilli pitsa- ja pastarestoran Tartust pealinna puuküttega itaaliapärase pitsaahju ja kohapeal käsitsi valmistatava pasta. Maailma esiviisikusse kuuluv käsitööõlle tootja Kopenhaagenist Mikkeller valmistas ette õlle eripruuli ning Freya Foodbaaris saab maitsta menüüd, mille koostas hiljuti Michelini noorkoka tunnustuse saanud Janno Lepik.

Lisaks rõõmustavad külalisi värskeima talujäätisega KÜLM, Aasia tänavatoiduga KimiJimi ning Hawaii maitsetega PokeBowl & Meze. Tacosid, tortillasid, guacamolet ja muud maitsvat Lõuna-Ameerika köögist pakuvad Stereo StreetFoodi toidumeistrid, hõrkude suussulavate magustoitudega hullutab Pavlova, linna parimaid kohvimaitseid tagab röstikoda ja kohvibaar Papermill ning parimat käsitööburgerit pakub F. Burger, Uzbekistani armastatud rikkalikud maitsed toob kliendini pikkade traditsioonidega pereettevõte Samsa Family Bakers.

Ja toidutänav ei oleks täiuslik ilma idamaiste maitseteta, mida esindavad MySushi ja CHI. Uue lahendusena pargib end toidutänavale ikooniline Airstream toiduauto, mis saab hüpikrestoranide koduks ning kus esimesena hakkab värskeid mereande ja austreid pakkuma So Shellfish.

“Alustasime Viru Keskuse Toidutänava rajamist kroonapandeemia sügavaima kriisi ajal ning näeme praegu selle otsuse esimesi magusaid vilju, sest pandeemiast ja ebakindlusest väsinud inimesed vajavad elamusi ja emotsioone. Kesklinna jaoks erilise lahendusega toidutänavale toome kokku Eesti restorani- ja joogikultuuri säravaimad tähed ning oleme kindlad, et siit leiab igaüks oma lemmiku,” ütles Kogermann.

“Tahaksin eriti tänada meie vapraid ja innovaatilisi koostööpartnereid restoranimaailmast, kes nii ebakindlal ajal leidsid enesekindlust, et koos meiega suur teekond ette võtta. Iga restoran on meie juurde loonud oma uusima kontseptsiooni ja menüüsse valinud oma parimad palad, seega ühekordse külastusega ei saa kindlasti piirduda,” lisas ta.

Toidutänava sisekujundusliku kontseptsiooni töötas välja Viru Keskuse tervikliku uuendusprojekti loonud rahvusvaheline arhitektuuribüroo Wingards Rootsist koos konsultantidega firmast Think Hospitality Londonist ning projekteerimise partneriks on olnud Eesti arhitektuuribüroo 3+1.

Uus toiduala asub Viru Keskuse Estonia puiestee poolses tiivas, Tammsaare pargi külje all, kus on ka väliterrassid. Toiduala on avatud iga päev kella 9-22 ning reedel ja laupäeval kuni kella 23. Hõrgutisi saab nautida nii kohapeal kui ka toidukullerite abiga kaasa tellida.

Kõik uudised