Kõik uudised

Üks maailma parimaid raamatupoode läbis uuenduskuuri

26.11.2021

Viru Keskuse Rahva Raamatus lõppes põhjalik ümberehitus ning Eesti suurim raamatupood on nüüd varasemaga võrreldes veelgi ruumikam ja avaram.

„Viru Keskuse Rahva Raamatu poe jaoks on alanud uus ajajärk ja tänavustele jõuludele läheme oma esinduspoega vastu palju värskema ja avarama ilmega,“ rääkis Rahva Raamatu tegevjuht Priit Peterson. Sellel Eesti suurimal raamatukauplusel on tegelikult juba varasemast ajast mitmeid tunnustusi ette näidata ning ühtlasi on just see pood olnud aastaid Rahva Raamatu kõige suurema kaubavaliku ja külastatavusega. „Kuna üks meie eesmärk on tõsimeeli oma külalistele suurepärast raamatupoe külastuskogemust pakkuda, siis otsustasimegi juba meie maailma parimate raamatupoodide sekka jõudnud poe veel paremaks teha,“ lisas Peterson.

Ühe suurema muudatusena laiub varem kaht korrust täitnud raamatupood nüüd veelgi ruumikama ja muljetavaldavamana ühel korrusel. See samm liidab suuruselt samaks jäänud kaupluse pindala üheks tervikuks ning teeb erinevate osakondadega tutvumise mugavamaks ja lihtsamaks. Uuenenud raamatupoes rõõmustab külastajaid Telliskivis tuntust kogunud Literaat oma uue kohvikuga Literaat Café.

„Oleme uut raamatupoodi tehes püüdnud ikka olla omanäolised, soojad, põnevad, hubased ja pakkuda toredaid üllatusi kõigile oma armsatele klientidele. Usun, et saavutasime koostöös meie enda pikaajalist kogemust omava meeskonna ja valdkonna tippudega oma eesmärgid, sest pood sai tõepoolest suurepärane,“ kommenteeris tehtud tööd Peterson. Sisekujunduse autorid on UDDU arhitektid eesotsas Mari Koger-Otsaga ning keskkonnagraafika on loonud  disainibüroo Velvet.

Ümberehitatud poes on kõige suuremat ruumilisa saanud raamatud, eeskätt ilukirjandus, mis on lugejate poolt kõige armastatum kategooria, samuti on just Viru Keskuse Rahva Raamatus parim valik inglis- ja venekeelset kirjandust. Silmatorkava asukoha on endale saanud ka esinduslik valik moe- ja disainiraamatuid. Lisaks raamatutele on poes müügil hulk erinevaid kingitusi, mänge, mänguasju, filme, CD-plaate ja vinüüle. Raamatupoodi on planeeritud ka mitmesugusteks sündmusteks sobiv lava, mis toob kokku nii kirjanikud ja raamatusõbrad kui ka teiste kultuurivaldkondade esindajad.

Viru Keskuse Rahva Raamat avas uksed 2004. aastal. 2016. aastal valiti see pood Londoni raamatumessil üheks maailma parimaks raamatupoeks. Taolise tiitli on endale saanud Eestis veel vaid üks raamatupood – paarisaja meetri kaugusel asuv Vanalinna Rahva Raamat

 

Fotode autor: Andres Teiss, Rahva Raamat

Kõik uudised