Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Tule, kirjuta südamelt ära!

14.11.2023

13.-19. novembril ootab Sind Viru Keskuse aatriumis algatus “Südamekirjad”.
Südamekirjad kutsub hingedekuu keskpaigas vaatama südame sügavusse ning kirja panema kõik, mis hingel. Põhjus lihtne – et saaksime kergemalt ja helgemalt eluga edasi liikuda. Elina Naan ning Peaasi.ee panevad hingedekuul seljad kokku, et meelde tuletada iseenda “koorma” kergendamist. Südamekirjad kutsuvad üles olemasoleva hoidmisele, südamlikkusele ning rahule. Iga inimene, kes valib kirja kirjutada, vastutab oma sõnade eest. Südamekirjad ei saa kontrollida ja võtta vastutust kirjade sisu ega meelsuse üle, aga usaldusega kutsume üles tegutsema headusest. Peamine eesmärk on saada ütlemata tunded endast välja et tekiks ruumi ja rõõmu uueks hingamiseks! Kirja saab panna oma mõtted ja tunded, mis vajavad lihtsalt lahustumist ning lahti laskmist- kogume need kokku Viru Keskuses asuvasse kasti. Kogutud kirju ei loeta ega jagata, need tuhastatakse hea partneri kaasabiga.

Lisaks on loodud Omnivaga võimaluse postitada kirju makstud ümbrikuga, et need kirjad, mis tingimata võiksid jõuda adressaadini, margi taha ei jääks. Kõik kirjutamiseks vajalik on kohapeal olemas.

Südamekirjade mõtte autor on Elina Naan, kelle esikluulekogu read on antud üleskutse käivitajaks:
Vahel ma ei räägi,
sest mu südamel on hääl ära.
Aga ma kirjutan
ja soovin, et Su südamel
oleks silmad lahti.

Südamekirjad on meeldetuletus, et vaadata enne pimeduse perioodi sügavamalt endasse ja kergendada südant – hoolivalt, kaastundlikult, soojalt,” ütleb üks peakorraldaja Elina Naan. Peaasi.ee toetab projekti nõu ja jõuga – nädala jooksul on igapäevaselt kell 12–14 Viru Keskuses kohapeal vaimse tervise esmaabi vabatahtlik. Nemad on vajadusel toeks ja abiks toetava kuulamisega ning äratuntavad  “Olen olemas” t-särkidega. “Sageli võib hooliva, lahke või siiralt südamliku väljendamine nõuda omajagu julgust. Südamekirjadega koos leiad toetust ja inspiratsiooni selleks, et pimeduse ja pingete vahel endale aega võtta,” lisab Peasjade tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Lisainfo: instagram.com/sudamekirjad

Kontakt:
Elina Naan +372 5810 0037
Liis Härma (Peaasi.ee) +372 5298 380

Fotod: Marek Metslaid

Kõik uudised