Kõik uudised

Tormilise aasta peegeldus: Viru Keskus krabas Kuldmunalt rohkelt nominatsioone

15.04.2024

Eesti oluliseimal loovuskonkursil Kuldmuna 2024, kuhu sel aastal esitati rekordarv töid, nomineeriti Viru Keskuse tellimusel tehtud töid suisa kaheksal korral. Nominatsioone pälvisid neli väga erinevat kampaaniat, mis peegeldavad imehästi väljakutsetest tiine 2023. aasta toimetamisi.

“Viru Keskuse selleaastane Kuldmunade nominatsioonide saak peegeldab linna südameks, kogukonna-, kultuuri- ja moekeskuseks ning ristteede epitsentriks olemise rõõme ja valusid. Suutsime oma läbi ajaloo suurima füüsilise ja sisulise uuenemise taustal, kui uuenes pea 90% keskuse pinnast ja üürnikest, jätkata sisulist koostööd oma heade kultuuripartneritega, reageerida massiivsetele kaevetöödele meie ümber ning aasta kõige pühamal ajal veidi ebakonventsionaalse lähenemisega teenida suuremat tähelepanu. 

Kokku lõime eelmise aasta jooksul koos loovpartneritega viis uut ulatuslikku turunduskampaaniat, korraldasime seitse promotsioonilist kampaaniat ning lõime kuus editorial-moeseeriat ning koostöös erinevate partneritega korraldasime Viru Keskuses kümme erinevat üritust,” kommenteerib Kristel Sooaru, Viru Keskuse turunduse- ja kommunikatsioonijuht.

Kolme nominatsiooni vääriliseks on tunnistatud eelmise aasta kõmulisim kampaania Ehe püha, mis on tunnustatud Trükireklaami, Välireklaami- poster ja Disaini meisterlikkuse – foto kategoorias. Jõulud on aeg, mil hoida, koguda ja kinkida soojust erilistest hetkedest. Ehedatest hetkedest. AD Angels loodud kampaanias seoti kokku üks maailma kuulsaim lugu – jõululaps – ja maailma kuulsaim ehe – Vermeeri pärlkõrvarõngas. Sündis dialoog kaasaegse ja ajaloolise, pühalikkuse ja meie endi elude vahel.  „Mees lapse ja pärlkõrvarõngaga” sümboliseerib ajatut lihtsust, millest kajab vastu tõde, et iga ehe hetk on püha. Loovmeeskonda kuulusid Kärt Villman, Jan Teevet, Kristi Pedai ja Iiris Kivisalu. Ehe püha veebikampaania on osutunud ka Viru Keskuse üheks kõige edukamaks digikampaaniaks. 

Kampaania Heli valjuks!, mis on nomineeritud kategooriates Väike tootekampaania, Meelelahutus ja bränditud sisu ning Sotsiaalmeedia postitus, on taaskord hea näide Viru Keskuse sisulisest koostööst oma kultuuripartneritega. Kogukonna, kultuuri- ja moekeskusena andsime noortele, andekatele ja oma kohta kultuuriruumis välja teenivatele Tallinn Music Week muusikutele nähtavuse, asetades nad rambivalgusesse. Andsime kõlapinna keskuse heli- ja digikanalites. Mida veel on muusikutel rambivalguses vaja peale mikrofoni ja kõlarite? Cool’e fit’te? Neid õnneks meie majas jagub! Selle loomuliku ja meeleoluka koostöö tulemus ei olnud mitte ainult täismaja kontserdid ja edukas moekaupade müük, vaid koguni uus looming projektis osalenud ja kohtunud muusikute vahel.
Muusikud rambivalguses: Kitty Florentine, Valge Tüdruk, Minimal Wind, Elephants From Neptune, Solecline, Maris Pihlap, Anett.
Loovtiimi kuulusid Helen Kikkas-Tikerpe (Viru Keskus), Kalle Veesaar, Johanna Eenmaa, Liisa-Chrislin Saleh ja paljud teised. Intervjuud artistidega Liina Tammepõld (Tallinn Music Week).

Kui juuli alguses oli Viru Keskuse kolmes küljes olevatest linnatänavatest saanud ehitustanner, siis tuli pöörduda klassikute poole. Niimoodi sündis väike kampaania Teetööd, mida tunnustati nominatsiooniga Reklaamteksti meisterlikkuse kampaanias. Teetööd ja näed vaeva? Armastus tuleb Tammsaare poolt – see kehtis antud juhul kõige otsesemalt, kuna Tammsaare pargi poolt säilis ainuke ligipääs keskusele. Kampaania lõi AD Angels, loovjuhi Kärt Villmanni ja copy Jan Teeveti osalusel projektijuhi Kristi Pedai toel. 

Viru Keskuse ajaloo suurima uuenemiskuuri, millega tehti pea kogu keskuse sisemus ringi, lõppemist tähistas suur avamise pidu “Ringmäng”, mis on nüüd nomineeritud Väliskommunikatsiooni ürituse kategoorias. Sündmus koosnes mitmest, Ringi tegemise loovloost lähtunud elemendist. Trendid tegi ringi moeshow eskalaatoritel ja pöörleval ringlaval. Moeshow keskmes oli tõusva alternatiivmuusika tähe Kitty Florentine’i etteaste, mis oli arranžeeritud Sander Mölderi poolt ning kuhu oli kaasatud laulukoor Collegium Musicale. Tegime ringi moemaailma tavad ja modellidega kõrvuti astusid Viru Keskusega läbi aastate seotud olnud inimesed – stilistid, disainerid, näitlejad, lauljad. Show avanumbri osaks kujunes lae all õhuakrobaatika ringe sooritav Deelia Jõgi ning publikule tekitas külmavärinaid Ingmar Jõela ja Steffi Pähna sooritatud käeaasaga ringlend ehk õhutants aatriumi kõrge lae all. Ürituse loovplaneerimine ning produktsioon oli meeskonnatöö Viru Keskuse enda ning Stiilikanali naiskondade vahel, suurima koormuse said enda kanda Kristel Sooaru, Helen Kikkas-Tikrepe, Janne Klooren ja Anne Rinne. Tervikkampaania Tegime ringi loodi AGE Creative loovagentuuri poolt.


Fotod – Viru Keskus, agentuurid, Optmist Creative Turundajate Liidu jaoks

Kõik uudised