Kõik uudised

Tommy Cash kattis Viru Keskuse fassaadi oma uue loominguga

18.03.2021

Tähelepanelikud Tallinna kesklinnas jalutajad on ehk märganud, et Viru Keskuse fassaadi plakatid on kaetud grafitiga. Sel viisil tutvustab muusik ja visuaalkunstnik Tommy Cash eestlastele oma rõivakollektsiooni valmimist koostöös tunnustatud prantsuse moemaja Maison Margielaga. Tänasest jooksevad keskuse väli- ja siseekraanidel ka Tommy Cash ja Maison Margiela koostööd tutvustavad fotod.

Suure rahvusvahelise koostöö tulemusel jõuab täna kell 18:00 avalikkuse ette Maison Margiela ja Tommy Cashi ühine kollektsioon, millest leiab nii riideid, aksessuaare, aga ka ühise muusikapala, milles kõlavad helid on artisti jaoks täiesti unikaalsed. 

Viru Keskuse turundusjuhil Kristel Sooarul on hea meel, et Viru Keskus sai võimaluse anda oma reklaampinnad globaalse ja suure mõjuga projekti tutvustamiseks ning üheskoos tähistatakse kollektsiooni valmimist. “Maison Margiela moemaja on tuntud suunanäitajaks moetrendidele ning meile tuntud laiatarbebrändid on otseselt moemaja loomingust mõjutatud. Kui Times Square’i suurimatel reklaampindadel on Tommy Cash juba olnud, siis oli viimane aeg tuua maailmakuulsa eestlase looming Eesti ekvivalendile,” ütles Sooaru. 

Maison Margiela ja Tommy Cashi nägemused loomingust sobivad omavahel suurepäraselt kokku. Moemaja loomisaastast alates on selle asutaja Martin Margiela eesmärk olnud dekonstrueerida eksisteerivat lähenemisviisi moele ning see uutmoodi kokku panna. Teda on ka nimetatud moemaailma Duchampiks. Nii nagu on nimetatud sürreaalkunstnikuks ka maailma tähelepanu köitnud eestlasest muusikut Tommy Cashi. Nende mõlema armastus kontseptualismi vastu on viinud nad mitmetahulise koostööni, millest esimene killuke jõudis maailmani taiestena Viru Keskuse fassaadidel. 

Peagi saab Tommy Cashi & Maison Margiela koostööd tutvustavaid fotosid näha ka Viru Keskusest läbi või mööda jalutades ning kuulda keskuse siseraadiost muusiku loomingut. Kollektsioon avalikustatakse artisti veebipoes https://tommycashshop.com täna kell 18:00. Uut muusikat Tommy Cashilt on oodata juba aprillis. 

 

Kõik uudised