Kõik uudised

Raul Vaigla: Lähtun elades põhimõttest – kõike mõõdukalt

13.06.2022

Mida tähendab sinu jaoks heaolu? 

Heaolul on minu jaoks mitu tähendust. Tähtsaim nendest on minu oma sisemine tasakaal. Eks see on vana tõde, et vaim ja füüsis peavad olema tasakaalus. Sealt koorub ka heaolu, mis väljendub minu olemises, tegemistes ja suhetes lähedastega. Proovin koguaeg olla parim abikaasa, parim isa, parim kolleeg. Loomulikult ma ei mõtle selle peale, et see on kohustus, vaid see tuleb loomulikult välja.

 

Sama on ka iluga – ilus olemine käib kokku olemusega. Sisemine ilu peab peegeldama ka välja. Ma ei mõtle sellele teadlikult, et kus ja millal olen ilus. Vahel ärkan hommikul üles, juuksed sassis ja ütlen abikaasale et näed, ilus geniaalse soenguga mees ärkas. Abikaasa kiidab heaks.

 

Mis aitab sul hoida ja tõsta enesekindlust? 


Minu puhul tuleb kasuks vanus. Olen veendunud, et vanusega tuleb ka enesekindlus, sest tean seda omast kogemusest. Vanusega hakkad iseennast rohkem usaldama. Põed asjade üle palju vähem, kui nooremas eas ja teed asju, milles tunned ise ennast hästi ja ei mõtle esimese asjana, et mida küll teised sellest arvavad. Soovitan ka  teistele teha midagi sellist, mis paneb teid hästi tundma. Näiteks peab oskama tunnistada endas tahke, millega rahul ei ole. Alusta nende puuduste parandamisest. 

 

Räägitakse, et Eesti mehed ei hooli oma tervisest – kuidas sinuga lood on? 

Mulle tundub, et täna teadvustavad mehed endale järjest rohkem, et oma tervise eest tuleb hoolitseda. Üleüldiselt on oluline, et mehed oma vaimsele ja füüsilisele tervisele tähelepanu pööraksid ja selles valemis oma elemendid üles leiaksid. 

 

Minu elustiili juurde kuulub mõte – kõike mõõdukalt. Annan oma parima, isegi kui see panus on minimaalne. Pean oluliseks sportida ja teen aasta või pooleteise tagant “tehnilist ülevaatust” perearsti juures. Füüsilisest poolest rääkides kuulub mu ellu stabiilne spordi tegemine. Käin kaks või kolm korda nädalas jäähokit mängimas ja seda juba viimased 20 aastat. Võib öelda, et sellest on saanud heas mõttes sõltuvus. Jagame jäähoki kirge poeg Robiga. 

 

Kui sport ja arstilkäigud kõrvale jätta – kuidas enda eest hoolitsed? 


Iluprotseduuridega olen laisk, teen neid sellises mahus, et tunneksin ennast hästi. Habetki viitsin ajada vaid kahe päeva tagant. Hommikune rutiin on siuh-säuh, hambad puhtaks, vesi näole ja kerge dušš. Seoses pandeemiaga muutusin nii mugavaks, et abikaasast sai ka mu juuksur, aga tänaseks on ta mu sujuvalt professionaalse juuksuri juurde tagasi suunanud. Vahel käin ka massaažis, sest erialaselt tuleb kasuks lasta oma keha mõnikord mudida, et lihaspinged välja juurida. Pillimängus tekivad need paratamatult.

 

Kõik uudised