Kõik uudised

Pool miljonit kahe kuuga: Viru Toidutänava külaliste arv ületas 560 tuhat

13.09.2022

Juuni keskpaigas Viru Keskuses avatud Viru Toidutänav ületas olulise verstaposti. Mahukat, 1500 ruutmeetril laiuvat ja 15 restoranist koosnevat unikaalset Toidutänavat on lühikese lahtioleku aja jooksul külastanud juba enam kui pool miljonit inimest.

Tänavatoidu restorani F.Burger omanik Eva Hunt on tulemustega rahul, F.Burgeril on esimesed kuud läinud edukalt ja produktiivselt. “Alustasime Viru Toidutänaval esialgu väikese menüüga, kuid oleme tänu suurele huvile seda tunduvalt laiendanud. Ideid ja plaane on palju.”

Hunt toob esile toidutänava originaalsust ja kontseptsiooni, mis sobib igale inimesele olenemata vanusest või kokkusaamise põhjusest.

Pavlova perenaine Olga Danilova rõõmustab, et hitt kondiitritooted lähevad peale nii kohalikule magusasõbrale kui välismaisele külastajale. “Oleme väga rahul suviste tulemustega ja sellega, et meid leidsid üles ka väliskülalised, kes kiitsid. Ideid millega edaspidigi üllatada meil jagub!”

Viru Keskuse tegevjuht Gertti Kogermann näeb, et vaatamata õhus olevatele kahtlustele ja riskidele, on Eesti inimene endiselt aldis lubama endale häid toiduelamusi. “Juulis oli  kenasti näha ka turisti naasmist  – meie positiivsed gurmee-uudised on jõudnud ka naabrite juurde. Augustis seevastu näeme kohalike ja ümberkaudsete inimeste suuremat huvi Toidutänava vastu, eriti meelsasati tullakse meie juurde kas koos kolleegidega või sõpradega lõunastama nint õhtut veetma. Saame öelda, et kaks aastat tagasi alustatud Keskuse uuenemine tasub ennast täna ära ja isegi ületab ootusi. Kõik meie keskuse uued piirkonnad ja uuenenud kauplused on klientide poolt hästi vastu võetud. Järgmise aasta suveks viime keskuse täieliku uuenemise lõpuni ja oodata on vägagi põnevaid uudiseid.”

Uus toiduala asub Viru Keskuse Estonia pst. poolses tiivas, Tammsaare pargi külje all. Toiduala on avatud iga päev alates 9.00 kuni 22.00ni, reedel ja laupäeval kuni 24.00. Hõrgutisi saab nautida nii kohapeal kui ka toidukullerite abiga koju tellida.

Viru Toidutänav on täis üllatusi!

Tartust pealinna jõudnud 3Tilli pizza & pasta rajas Viru Keskusesse puuküttega itaaliapärase ahju, maailmas TOP 5 pruulikoda Mikkeller valmistas ette õlle eripruuli ja Freya Foodbaar pakub igapäevaselt Michelini tunnustusega menüüd, kust ei puudu lõunapakkumised. Oma parimate paladega rõõmustavad Jäätisemeister KÜLM, Aasia tänavatoidu tegija KimiJimi, Hawailikke maitseid pakkuv PokeBowl, Lõuna-Ameerika toidumeistrid Stereo StreetFood koos taco, tortilla, guacamole ja teiste teravate maitsetega, magustoidumeister Pavlova, käsitöökohvi röstikoda ja -baar Papermill, ehtsa tänavatoidu pakkuja F.Burger, Eesti armastatuim sushi bränd MySushi, Idamaitsete pakkuja CHI ja Uzbekistani armastatud pagaritooted Samsa Family Bakers’itelt. Uude lahendusena pargib ennast Toidutänavale sisse ikooniline Airstream, mida kasutavad külaliskohtadena Toidutänava ajutised rentnikud. Esimese pop-up restoranina alustab So Shellfish austribaar.

Kõik uudised