Kõik uudised

Michelini noore koka preemia läks ka Viru Toidutänava Freya foodbar’i menüü koostanud Janno Lepikule

8.06.2022

Eesti on Balti regioonis esimene Michelini restoranigiidiga riik. Michelin Guide’i inspektorid tõid esile need, kes tõusevad silmapaistva toiduvalmistamiskvaliteedi poolest. Nende hulgad läks Michelini noore koka preemia Bib Gourmand restorani Lore Bistroo peakokale Janno Lepikule. Janno Lepik on koostanud ka Viru Toidutäval avatava Freya foodbar’i tervisliku ja isuäratava menüü.

“Kui selline tunnustus tuleb Eestile, mis on maailma kõige kuulsam restoranide kvaliteedimärgis, siis see tähendab, et Eesti on maailma gastronoomiakaardil. See tähendab seda, et need inimesed, kelle jaoks on reisielamuse juures ülioluline see, mida nad söövad ja mida nad joovad ja kuidas seda kõike neile serveeritakse, nad leiavad tee Eestisse.” selgitas  Michelin Guidesi rahvusvaheline direktor Gwendal Poullennec.

“Kusjuures täna ei ole see enam luksuskaup, vaid kvaliteedimärgiseid jagatakse nii tänavatoidurestoranidele kui ka luksusrestoranidele võrdselt ehk Michelin on ajas ka paindlik olnud ja oma väärtusi natuke korrigeerinud,” lisas ta.

Kõik uudised