Kõik uudised

Legendaarse ERKI Moeshow peatoetaja on sel aastal Viru Keskus

8.06.2022

Viru Keskus allkirjastas Eesti Kunstiakadeemiaga koostöölepingu, millega saab Viru Keskusest 40. juubeliaastat tähistava ERKI Moeshow peatoetaja. Lisaks suursündmuse toetamisele saab sügisel Viru Keskuse aatriumis näha parimate kollektsioonide esitlust.

“Viru Keskus on läbi aastate toetanud loovust ja kultuuri. Äsja sõlmitud leping annab meile taaskord võimaluse panustada moeharidusse, toetades noorte moekunstnike hüppelauaks kujunenud ERKI Moeshow korraldust.” rääkis Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Sügisel on Viru Keskusesse oodata ka moekonkursil parimate sekka jõudnud kollektsioonide esitlust. “Pika traditsiooniga ERKI Moeshow 2022 on ainulaadne üritus, kus saab tutvuda moemaailma tulevikutalentidega. Aprillis toimus Viru Keskuses ERKI Moeshow modellide casting ja sügisel ootame aatriumi võidukollektsioone väljapanekut. Nii toob Viru Keskus andekate moedisainerite loomingu laia publikuni ja otse linna südamesse,” sõnab Sooaru.

“Kunstiakadeemia tudengite korraldatav ERKI Moeshow on tänavu saamas 40-aastaseks. Kõik ERKI pika ajaloo vältel toimunud moevaatemängud ei oleks saanud toimuda, kui poleks inimesi ja ettevõtteid, kes sellesse missiooni ei usuks. Oleme südamest tänulikud, et Viru Keskus on ühinenund meie sõnumiga vabadusest ja eneseväljendusest, mida eriti täna on oluline nii laialt kui võimalik kuulutada. Vaid koostööga suudame õiglaselt kättevõideldut hoida, olgu selleks isiklik või ühiskondlik iseseisvus,” ütles ERKI Moeshow peaprodutsent Karin Kiigemägi.

Ühtlasi kuulub Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht ERKI Moeshow konkursi žüriisse. ”ERKI Moeshow on disainerile erakordne võimalusel oma loometöö esitlemiseks ja kaitsmiseks. Žürii liikmena on mul võimalus pikalt moevaldkonnas töötamise kogemusele toetudes jagada moeloojatele tagasisidet ja tunnustust, mis on loomeinimestele erakordselt oluliseks sütikuks ja motivaatoriks,” sõnab Sooaru.

ERKI Moeshow 2022 toimub 11. juunil kell 18 Eesti Kunstiakadeemias. Sissepääs avatakse kell 17 ja üritus kestab neli tundi. Seekordsel ERKI Moeshowl võistlevate disainerite videod on nähtavad siin.

ERKI Moeshow on Tallinnas toimuv Eesti Kunstiakadeemia moekonkurss ja aasta üks oodatuim suursündmus. ERKI Moeshow ligi poole sajandi vanune ajalugu on ehe näide sündmuse tähtsusest Eesti disaini-, moe- ja kultuurimaastikul. Üritusel jõuab publiku ette lausa 15 erineva noore moekunstniku looming. Lisaks põnevatele kollektsioonidele ja meeldivalt vaimustavale seltskonnale on võimalus osa saada performance’itest  ja nautida muusikat, veeta elamusi täis õhtu loomingut täis atmosfääris.

​​Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega paik ning eelistatuim ostukeskus. Tallinna südames asuv keskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja.  Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise kõrgeim tase LEED O&M Platinum. Ühtlasi on Viru Keskust pärjatud 50 turundusauhinnaga reklaami- ja loomekonkurssidelt.  Lisainfo:  www.virukeskus.com.Kõik uudised