Kõik uudised

Lase tarkus kapist välja: Rahvusraamatukogu raamatuid saab laenutada nüüd Viru Keskuse bussiterminalist

20.09.2021

Rahvusraamatukogu avas tarkusekuu, 20. päeval Viru Keskuse all bussiterminalis oma raamatukapi, et lugejatel oleks hõlpsam linna keskusest saada kätte väärtuslikku lugemisvara. 

“Mugavusteenuste pakkumine Tallinna tuiksoonel keskses bussiterminalis on loogiline jätk tänapäevasele kliendikogemuse loomisele. Toetame suurima heameelega Rahvusraamatukogu ja pakume tema lugejatele võimalust raamatute laenutamiseks raamatukogu renoveerimise ajal. Viru Keskus koos bussiterminaliga on Eesti kõige külastatavam koht ja nii on raamatukapi asukoht äärmiselt mugav,” sõnas Viru Keskuse turundusjuht Kristel Sooaru

Eesti Rahvusraamatukogu raamatukapi leiab Viru Keskuse bussiterminalist teiste pakiautomaatide juurest. Raamatukappi saab tellida ESTERi vahendusel meelepäraseid raamatuid ning peale lugemisrõõme võib need sinna ka tagastada. Raamatud saab kapist kätte ID-kaardi või raamatukogukaardiga ning nende saabumisest antakse teada e-posti vahendusel. 

“Uus raamatukapp on hea uudis kõigile lugemissõpradele. ​​Seoses Rahvusraamatukogu renoveerimisega pikendasime alates tänasest raamatute laenutusperioodi pikkust. Ehk siis laenates 20. septembrist kuni novembrini alguseni, on tagastustähtaeg alles järgmise aasta veebruaris. Et laenamine hõlpsamalt läheks, avasime rahvusraamatukogu ka uue laenutuskapi Viru Keskuse bussiterminalis. Ootame, et meie lugejad uue võimaluse aktiivselt omaks võtavad” avaldas lootust Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, kes avaldas headmeelt suurepärase partnerluse üle Viru Keskusega. 

Raamatukappi täidetakse ja tühjendatakse tööpäeviti üks kord päevas. Raamatukapp on Viru Keskuse all asuvas bussiterminalis avatud terminali lahtiolekuaegadel ehk iga päev kella 05.00  – 00.00. 

Kes pikka tagastustähtaega ei soovi kasutada, saab raamatud varem tagasi anda. Tagastada saab ka varasematel aegadel laenatud raamatuid ning seda jätkuvalt ilma viiviseta. 

Täpsemalt saab Rahvusraamatukogu raamatukapist lugeda siit.

 

Kõik uudised