Kõik uudised

Lae ja pargi – mikromobiilsuse uued võimalused Viru Keskuses

4.08.2021

Viru Keskuse ümbrusesse lisandusid elektriliste jalgrataste laadimisalad, kus saab kergliiklusvahendite parkimise ajal ka nende akusid täita. Koostöös Bikeep`iga on paigaldatud kokku 12 elektrilise jalgratta laadimiskohta ning 20 kohta ka elektrilistele tõukeratastele

Mikromobiilsus ehk kergliiklussõidukite kasutamine ja nende populaarsuse kasv on näide inimeste võitlusest puhtama linnaruumi eest ja eemaldumisest senisest autokesksusest. Viru Keskuse mikromobiilsuse laadimispunkt Vooluring on näide lahendusest, mis julgustab inimesi üha enam elektriliste tõuke- ja jalgratastega liiklema otse linna südames.

Viru Keskuse kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Kristel Sooaru sõnul on linna südames asuval kaubanduskeskusel oluline roll kvaliteetse linnaruumi arendamisel. “Elukeskkonna parandamine algab igast inimesest endast. Keskkonda säästvad ja kliendisõbralikud lahendused on alati Viru Keskuse fookuses. Nii oli Viru VooluRingi lahenduse laiendamine elektriautodelt ja mopeedidelt meie keskuse IV korrusel ka ratastele ja tõukeratastele igati loomulik valik”, ütles Sooaru.

Ettevõtte Bikeep asutaja ja tegevjuht Kristjan Lind ütles, et tegemist on tervikliku lahendusega, mis on mõeldud kõigile kergliiklusvahendite kasutajatele, kes kaubanduskeskust külastades parkimiskohta otsivad. “Linnaruum on meie kõigi, mitte vaid linnaametnike vastutusala, sest oma liikumisviisiga määrame õhu puhtuse, aitame luua lastele ohutumat keskkonda ja anname neile ka eeskuju. Projektid ostukeskuste ja poekettide juures on määrava tähtsusega, kuna see on üks puutepunkte, kus liiklejad oma igapäevaseid käike teevad. Ratturina valin poe just selle järgi, kas saan seal turvaliselt oma ratast parkida, veelgi olulisemaks muutub see aga elektrirataste ja -tõukerataste laadimisvajaduse rahuldamise puhul,” lisas Lind

Iga Viru Keskuse sissepääsu juures on jalgrataste parkimise ning laadimise ala, kus elektriliste rataste piirkond on eraldi tähistatud Viru Vooluringi värvides. Kokku saab parkida üheaegselt 37 tavaratast ning 12 elektrilist jalgratast, lisaks ka laadimise ja parkimise jaamad tõukeratastele, kokku 20-le rattale.

Klient saab Viru Keskuse Bikeepi parklates parkida täiesti tasuta kaks tundi. Samuti saab oma elektriratast või elektrilist tõukeratast laadida, parklas on selle jaoks rohelisega märgistatud parkimiskohad. Laadimiseks sisesta laadija mugavalt posti sees asuvasse stepslisse ja sulge kaas. Nutikas lahendus on tehtud nii, et hoovaga ratta lukustamisel sulgub ka laadimiseks mõeldud kapp.

 

Kõik uudised