Kõik uudised

Kvaliteetkaubamärk GANT avas Viru Keskuses oma uusima, Euroopas harukordse kontseptsiooniga esinduspoe

5.10.2023

Rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteetkaubamärk GANT avas oma uue esinduskaupluse põhjaliku värskenduskuuri läbinud Viru Keskuses. Värske kontseptsiooniga kauplus on Londoni ja Stockholmi järel üks esimesi omataolisi terves Euroopas.

GANT Eesti kaupluste tegevjuhi Julius Nurmoja sõnul tuli pakkumine avada kauplus Viru Keskuses ülimalt õigel ajal. “Pikaajaline kogemus eraldiseisva poe ja kaubanduskeskustega näitas, et keskustesse on külastajatel mugavam ligipääs, siseruumides liigub inimesi sõltumata aastaajast ning lisaks saavad meie kliendid mitmed teenused samast kohast – alustades lõunasöögi või iluteenusega lõpetades rõivaste ja toidupoega. Meie klientide jaoks pole küsimus lihtsalt mugavuses vaid ka ajakulus,” ütles Nurmoja. “Nii külastatavuse kui asukoha mõttes on Viru Keskus Eesti kaubanduse absoluutne tipp, mis pärast põhjalikku uuenduskuuri pakub oma külastajatele veelgi paremat ruumi- ja ostlemiskogemust,“ lisab Nurmoja.

Viru Keskuse juhil Gertti Kogermannil avaldas heameelt, et GANT otsustas oma uusima kontseptsiooniga poe avada just Viru Keskuses. “Viru Keskuse külastajatele lisandub valikusse veel üks rahvusvaheliselt tunnustatud moebränd, mis pakub oma klientidele kvaliteetset ja kestlikku kaubavalikut. Hindame kõrgelt GANT-i esindajate otsust avada Viru Keskuses oma kõige uuema kontseptsiooniga kauplus, mis toob Eesti kliendini ka Euroopa mastaabis erilise brändikogemuse. Õnnitleme poe avamise puhul ning soovime GANT-i kollektiivile edu ning palju tänulikke kliente!” ütles Kogermann.

Nurmoja sõnul on GANT-i klientuur Eestis viimastel aastatel jõudsalt laienenud. „Kui 15 aastat tagasi Eestis esimene GANT esinduspood avati, oli hinnaklassi mõttes tegu pigem luksusbrändiga – Soomes ja Rootsis laialdaselt tuntud ja tavaline, aga meie tarbijate jaoks kallivõitu. Vahepeal on aga elatustase Eestis tõusnud ning meie poodi leiab tee järjest enam inimesi, kes hindavad rõivaste puhul vastupidavust ja kvaliteeti. Eriti hea meel on näha, et ka keskkonnateadlik noorem klientuur eelistab kiirmoe asemel järjest enam kaupa, mille tootmisprotsess on vastutustundlikum ning mis kestab kauem,“ leiab Nurmoja.

Kvaliteedi ja ajatu disaini kõrval on GANT-i äristrateegia keskmes vastutustundlikkus, mis peegeldub nii kangaste päritolus kui ka rõivaste valmistamisprotsessis. “Rõivatööstuse tarneahel võib endas peita palju riske alustades näiteks keskkonnajalajäljest lõpetades sotsiaalse mõõtmega, nagu näiteks inimeste töötingimused. Õiglasema, puhtama ja läbipaistvama tarneahela tagamiseks teeb GANT tihedat koostööd kõigi oma allhankijatega, et tuvastada ja maandada igasugused keskkonna- ja sotsiaalsed riskid ning tagada igas mõttes aus kaup,” ütleb Nurmoja, kelle sõnul tegi GANT rõivaste tootmisel ja arendusel näiteks läinud aastal koostööd koguni 50 põhjalikult kontrollitud partneriga.

GANT on rahvusvaheliselt tuntud kvaliteetrõivaste ja kodutekstiilide kaubamärk, mille asutas 1949. aastal USA-s Ukraina Miropoli linnast pärit emigrant Bernard Gantmacher. Aastakümnetega on GANT-i kollektsioonist saanud kvaliteedi ning USA idaranniku aegumatu elegantsi ja stiili sümbol. Brändi kaubavaliku rõivakollektsioonides leidub nii klassikat kui ka vabaajarõivaid tervele perele.

GANT-i asutas Ukraina Miropolist pärit ning 1907. aastal USA-sse emigreerunud Bernard (sünnilt Berl) Gantmacher 1949. aastal. Pereärist kasvas rahvusvahelise haardega kaubamärk, mis oma kvaliteedi ja disainiga kannab USA Idaranniku stiili, väärtusi ja aegumatut elegantsi.

Fotod: Kalev Lilleorg

Kõik uudised