Kõik uudised

Kolm Viru toidutänava restorani White Guide soovituste seas

22.11.2022

Sellele nädalavahetusel nimetas Eesti restoranide teejuht White Guide pidulikul Kultuurikatlas toimunud Galal nende poolt soovitatud restoranid aastaks 2023. Parimate restoranide tunnustamine leiab aset juba 8 korda, olles seeläbi andnud hindamatu panuse Eesti restoranikultuuri arengusse.

Käesoleva aasta suvel edukalt avatud Viru Toidutänava restoranidest valiti White Guide  soovituste nimekirja koguni kolm, kes kõik said tunnustuse – „Soovitatud tase“. White Guide hindab laia spektrit restoranis söömise kogemuse aspektidest – gastronoomiat, tooraine kvaliteeti, presentatsiooni, kontseptsiooni, meeleolu, teenindust ning veel palju tervikkogemuse tahkusid.

White Guide asutaja Harri Hanson kommenteeris, et “Soovitame tase on meie kõige huvitavam tase. Sellest enamasti ei leia restorane selle mõiste klassikalises tähenduses, vaid söögikohtasid, mis oma kontseptsiooniga rikastavad ja mitmekesistavad meie toidumaastikku. Ilma nendeta oleks Eesti toidukaart palju üksluisem.“

Üks White Guide poolt soovitatutest on F.Burger – burgeriresto täiskasvanutele, kus pererahva Dimitri Fomenko ja Eva Unti poolt eksperimenteeritakse toiduga, mis tundub nii tuttavlik.

F.Burgeri puhul üllatas  White Guide žüriid positiivselt originaalne burgerite valmistamise interpretatsioon. „Veiselihakotletiga burgeri asemel saab valida ka burgeri krevettide, forelli või portobello seenega. On ka burgereid, kus kuklit asendab avokaado või kartulikotlet. Burgeri kõrvale pakutakse meie restoranis limonaadi või veini.“

Teine White Guide soovitus ViruToidutänaval on So Shellfish – „Värsked mereannid ootamatus kohas“. White Guide kommenteeris valikut nii: „Viru Keskuse Toidutänav pakub linna südames kõige erinevamaid maitseid seinast seina. Teiste seas on siin ka mõned kohad, mida tavaliselt food court’idest ei leia. Mereannibaar So Shellfish pakub värskeid kvaliteetseid mereande šampanja või valitud veinidega. So Shellfishi iseloomustab prantsusepärane elunautimine, kus iga kohtumine on väärt klaasikest kihisevat, paari austrit või värsket tartar’i.“

Kolmas esile tõstetud restoran Viru Toidutänaval on Stereo Street Food, mille lubaduseks on autentseima, otse Ladina – Ameerikast toodud toidu – ja maitseainete põhjal, loodud tänavatoidu pakkumine eestlastele.

White Guide soovitab Stereo Street Foodi restorani, lausudes: „Küllap on Tiina Kõresoo kõige tuntum restoraniettevõtja Eestis. Mitte niisugune, kes oma restoranis tuttavatega aeg-ajalt söömas käib. Vaid niisugune, kes on ühes oma restoranidest kogu aeg, olgu töö- või vaba aeg. Stereo Street Food on Tiina elustiili-resto. Kui teda ühestki oma restoranidest ei leia, siis on ta päris kindlasti ringi reisimas. Ei, mitte lõbu, vaid ikka töö pärast. Et kõigepealt ise kogeda ja siis oma restoranis teistele pakkuda eksootilisi maitseid, mida teistest söögikohtadest väga ei leia”

Stereo Street Foodi restoran on pidevas muutuses olev maitsekogum Tiina Kõresoo erinevatelt reisidelt.  Serveeritud koos jookidega, mis samuti on suuremalt jaolt avastatud nendel samadel reisidel. “Meie juures saab teha reisi kaugele maale ilma Tallinna südalinnast lahkumata. Lõunamaa päikesest ja rikkalikust maast sündinud seened, juured, aga ka juustud ja kindlasti joogid annavad meie vihmaste ilmadega sooja kontrasti ja kingivad tükikese lõunamaist elurõõmu,” on Tiina veendunud.

Viru Toidutänav asub Viru Keskuse Tammsaare pargi poolses küljes ning on avatud pühapäevast neljapöevani kl 11.00 – 21.00 nin reedel ja laupäeval kl 11.00 – 22.00.

Fotode autorid: Lauri Laan, Margus Johanson, Katrin Press, Kalev Lilleorg, Stereo StreetFood

Kõik uudised