Kõik uudised

Keskkonnasäästlikku arengut tunnustava sertifikaadi kõrgeim tase kuulub Viru Keskusele

14.11.2019

PRESSITEADE

Viru Keskus pälvis 2019. aasta novembrikuus Eesti ainsa LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) O&M (LEED for Excisting buildings: operations and maintenance) Platinum sertifikaadi olemasoleva ehitise keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku opereerimise eest, mis on maineka sertifikaadi kõrgeim tase.

 „Viisteist aastat tagasi valminud hoone keskkonnasäästlikuks kujundamine on keeruline, töömahukas ning kulukas protsess, mis eeldab järjepidevust ja süsteemsust. Oleme rahul, et oleme suutnud viimaste aastatega tulemust veelgi parandada ning saavutanud LEED O&M sertifikaadi kõrgeima taseme,“ kommenteeris Viru Keskuse juht Gertti Kogermann. „Saavutatud tase on eeskujuks ja kõrge tunnustus – maailmas on olemasoleva hoone opereerimise ja haldamise eest väljastatud vaid 669 LEED O&M Platinum sertifikaati, millest üks kuulub nüüdsest meile,“ lisas Kogermann.

LEED O&M Platinum on tunnustus nii Viru Keskusele kui kinnisvara operaatorile ja haldajale kui ka oluline aspekt meie üüripartneritele, kinnitades lisaks Viru Keskuse väga heale asukohale ja suurimale külastatavusele nende äritegevuse keskkonnateadlikumat ja – säästlikumat võimaldamist,“ lisas ta.

Baltimaades on olemasoleva hoone opereerimise kõrgeima taseme sertifikaat väljastatud vaid Viru Keskusele Eestis ning büroohoonele Leedus.

 Viru Keskus asus LEED O&M sertifikaati esmakordselt taotlema 2013. aastal, läbides kahe aasta jooksul põhjaliku hindamise, mille teostas USGBC (United States Green Building Council). Hindamiskategooriatena võetakse sertifitseerimisprotsessis arvesse hoone asukoha ja ehituse jätkusuutlikkust, veekasutuse tõhusust, energiakasutuse (hoone kütmine, jahutamine ja elektritarbimine) efektiivsust, materjalide ja ressursside kasutust, sisekeskkonna kvaliteeti ja seal töötavate inimeste rahulolu. Mainitud üldkategooriad jagunevad omakorda detailseteks hindamiskriteeriumideks. Põhjaliku analüüsi tulemusena väljastati Viru Keskusele 2015. aastal LEED O&M hõbesertifikaat. Sertifikaadi uuendamise käigus hinnati edusamme keskkonnateadlikkuse, jätkusuutlikkuse ja energiatarbimise valdkondades ning resertifitseerimise tulemusena väljastati 2019. aastal Viru Keskusele olemasoleva hoone opereerimise ja haldamise eest kõrgeim tase – LEED O&M Platinum.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus. Tallinna südames asuv moekeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskuses on üle saja kaupluse ja teeninduskoha, Eesti suurim ning maailma nelja parima raamatupoe hulka arvatud raamatukauplus, Baltimaade suurim ilutoodete piirkond, kohvikud ja restoranid, spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise LEED O&M Platinum sertifikaat ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud ligi 40 auhinda. Lisainfo:  www.virukeskus.com.

Kõik uudised