Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Jüri maitsetegalaktika

10.11.2023

Jüri – meie iDeali boss veedab Viru Keskuses palju aega… ja palju lõunapause. Tema soovitusi tasub tõsiselt võtta, sest meile tundub, Jüri on lisaks iPhone’dele, ka suuremat sorti kastmete-ekspert! Ta jagas meiega oma maitseteversumi eelistusi.

Just see rahvusköök peegeldab mind enim:
Itaalia! Külluslikud maitsed, kõrvale toitu komplimenteeriv vein, palju armastust ja kirge ning seda kõike kaloreid lugemata!

Minu maitsetegalaktika lemmiktähed Toidutänaval:
Raskle valida, aga kui peab valima, siis KimiJimi Food Club, Mikkeller ja Kebaboom. KimiJimist on mu  lemmikud teriyaki tiigerkrevetid juurde ploomisinep ning wasabimajonees!
Mikkeller meeldib, kuna nad ei karda julgeid maitseid. Eriti meeldivad nende kanatiivad, täpsemalt garlic honey butter tiivad – krõbedad, mahlased ning külluslikus kastmes – täpselt see, mida kanatiibadest oodata. Kohe tunda, et kokk armastab oma tööd! Ning nende house special sinihallitusjuustu kaste – võin kinnitada, et see on mega! Pärast kanatiibu mul salvrätikuid vaja ei läinud, kuna limpsisin näpud ise puhtaks. 10/10! Eduka töönädala tähistamiseks on minu valikuks Mikkelleri üüratust õllevalikust klaasike Põhjala Õhtut, mis on lõunasele kellaajale sobilikult kerge porter mõnusa vanilje- ja šokolaadinoodiga.
Ja mu pikaaegne guilty pleasure on on döneri kauss friikartulite ja salatiga Kebaboomist. Töötab iga ilma ja tujuga! Rikkalik ja toitev ports, millest leiab lisaks kebabile suurepärased käsitööfriikad, ohtralt sibulat, mahlase jalapeno ja tervisliku salatiga. Seda kõike seob suurepäraselt kohapeal valmistatud kaste.
.
öö , ü õ ü :
Kiiremateks juhtudeks üllatan oma külalisi Jüri special pasta carbonaraga – kõik kinnitavad, et see teeb silmad ette isegi Itaalias proovitud parimatele carbonaradele! Kalasõpradele pakun lõhet koos grillitud spargli ning Jüri special seene-koorekastmega. Kõik küsivad kohe kastme retsepti, aga seda ma muidugi neile ei reeda. Kui aega on rohkem, siis valmistan parti pärlkuskussi ja kitsejuustu-valge šokolaadi kastmega – veider kombo, mis ei jäta kedagi külmaks!
.
ä õ :
Julge, külluslik, nüansirikas.

 

Fotod: Marek Metslaid

Kõik uudised