Kõik uudised

FIBITi rambivalguses: Valge Tüdruk / White Girl

27.03.2023

FIBIT 2023’1 toob rambivalgusesse Tallinn Music Week artistide loomingu, persoonid ja stiili.
SOUND LOUD ON, kui kuulad seda reeli.

Intrigeeris, mida kuulsid? Naiiveksperimentaalne ja irooniliselt ühiskonnakriitiline artist, produtsent ja etenduskunstnik White Girl esineb Tallinn Music Weekil Cindy & Kate laval laupäeval 13. mail klubis Kivi Paber Käärid .

Meie ja Tallinn Music Week küsisime, White Girl vastas vastas.

K: Sinu kõige ootamatum/veidram/naljakam inspiratsiooniallikas?
V: Enamasti inspireerivad mind üsna traditsioonilised allikad, näiteks ühiskondlikud kitsaskohad, uued kogemused, minu lähedased jms. Endale kõige üllatavam avastus on aga ehk üks näoilme, mis ühe pika õhtu käigus mind huvitama hakkas. Ilme kirjeldus: ülahuul tõmmatud nina poole nii, et kaks ülemist esihammast ilmuksid nähtavale. Alumine huul tõmmatud ülahammaste alla serva. Nina pingestatult kronksus ning silmad maksimaalselt avatud.

K: Kuidas olla moodsalt rohepöördeline?
V: Kõige esimene samm, mis on loodetavasti paljudel juba ammu tehtud, oleks mitte osta/tellida endale uusi ja odavaid riideid ning aksessuaare. Kui osta midagi uut, siis see ese võiks olla kvaliteetne ja kesta kaua. Oluline on ka, et toote loomisajalugu oleks looduse- ja tööjõusõbralik. Eesti rahvas on kusjuures üsna kohusetundlik riiete taaskasutaja ning seda tuleks meil sajaga hinnata ja toetada.

K: Ilma milleta sa kodunt ei lahku?
V: Kahjuks ilma jumestuskreemita. Tegelikult on minu lemmik pigem naturaalne nahk ja jume, kuid tunnen end selle kreemiga palju enesekindlamana. Teadmine, et iga hetk saan valada endale näkku tonni krohvi, kaotab mu hirmud hetkega. Aastaid püüan sellest sõltuvusest lahti saada, kuid ehk on see okei ja meil kõigil ongi omad enesekindluse trikid.

K: Mida uut viimati enda kohta õppisid?
V: Et higistasin palju, kuna olen terve elu kasutanud alumiiniumiga antiperspirant 48h rulldeodoranti, mis kinnitamata andmeil tekitab rinnavähki ning mis fakkappis kogu mu higistamissüsteemi. Ostsin endale nüüd uue hea ökodeodorandi ning higistan sama palju ja haisen veel lisaks. Loodan, et see läheb peagi üle.

K: Mida ootad Tallinn Music Weekilt?
V: Eelnevatel aastatel olen loonud endale tiheda ajakava, et näha lemmikuid või uusi artiste ning osaleda konverentsidel. Ka sel aastal ootan päevi täis elamusi, üllatavaid ja puudutavaid etteasteid. Vahelduseks oleks tore kuulda auto-tune’ita lauluhääli ja äkki isegi kogeda midagi poliitilist?! Iga esinemine on ju hea võimalus koguda kellegi jaoks hädavajalikku raha või muud abi. Kuna viibin märtsis kaks nädalat Prantsusmaal tuuritades, siis ootan enda esinemiselt uutmoodi energilist laetust ja viimistletud provokatsioone.

Fotod: Kalle Veesaar
Rõivakomplektid: Viru Keskus
Läbi Johanna Oden ja White Girl nägemuse

I komplekt
pluus adidas Originals
püksid Adidas Originals
sõrmus Mango
jalanõud Adidas Originals
II komplekt
prillid Sportland
mantel Armani Exchange
pluus Armani Exchange
kindad erakogu
kott Guess
jalanõud Mango
III komplekt
kõrvarõngad Mango
pluus Sportland
pluus Sportland
püksid Mango
jalanõud erakogu

 

Kõik uudised