Viru Keskus Logo
Kõik uudised

FIBITi rambivalguses: Minimal Wind

28.03.2023

FIBIT 2023’1 toob rambivalgusesse Tallinn Music Week artistide loomingu, persoonid ja stiili.
SOUND LOUD ON, kui kuulad seda reel’i.
Meeldis, mida kuulsid? Minimal Wind esineb Tallinn Music Weeki raames Võnge festival laval laupäeval 13. mail Fotografiskas.
.
Meie ja Tallinn Music Week küsisime, @elisabethtiffany vastas.
✔️
K: Sinu kõige ootamatum/veidram/naljakam inspiratsiooniallikas?
V: Läksin ükskord toidupoodi ja ostsin šokolaadise maiustuse Foundante. Selle minikoogikese maitse ja tekstuur on nii taevalik, et juba poeriiulite vahel teadsin, et tegelikult see vääriks suisa oma meloodiat ja harmooniat. Tulin koju ja tegin peaaegu terve laulu sellest inspireerituna valmis. Hiljem selgus, et toode vahetas oma nime välja, olles nüüdsest “Fondant”. Ma ei tea isegi, kuidas ma seda sõna hääldama peaks, aga suurem küsimus on, et mis ma selle laulu nimeks nüüd panema peaksin.

K: Kuidas olla moodsalt rohepöördeline?
V: Ma kannan riideid, mis mul juba on. Võtan endale aja proovida peegli ees uusi kooslusi, pannes selga just selle rõivaeseme, mis on kaua aega kapis hüljatud olnud. Nõnda olen avastanud, et saan mõnda kleidikest kasutada hoopis pluusina ning kanda rõivaid täiesti teises kontekstis. Või avastan, et seisma jäänud vana pintsak mõjub stiilselt vööga, mis ammu oma aega oodanud on. Nõnda saabki vanast riideesemest uus lemmik ja värskus on riidekapis tagasi. Jätan ostud mõistlikkuse piiridesse: kui see on ajatu, kvaliteetne ja päriselt vajalik, siis on see suurepärane investeering.

K: Ilma milleta sa kodunt ei lahku?
V: Ma millegipärast ei suuda kodunt lahkuda enne, kui mõlemas käes on üks sõrmus ja mõlemas kõrvas kõrvarõngas. Kui unustangi ühe sõrmuse koju, siis see kripeldab terve päeva ning enamasti on selleks mu kõige pilkupüüdvaim sõrmus, Minimal Windi enda oma sõrmus, mis sai tehtud koostöös ehtekunstnik Krista Lehariga. Ei saa mainimata jätta bändikaaslase Paula Pajusaare disainitud Minimal Windi logo sellel sõrmusel ning muidki tema disainitud ägedaid minimalistliku disainiga riideid ja ehteid.

K: Mida uut viimati enda kohta õppisid?
V: Kui ma alustan oma päeva sellega, et panen oma telefoni sahtlisse enda eest peitu, siis püsib see üllataval kombel terve päeva seal ning olen palju produktiivsem ja õnnelikum.

K: Mida ootad Tallinn Music Weekilt?
V: Ootan esinemise õhtut, et bändiga anda nii hea live, kui vähegi saame. Praeguseks oleme aastaga arenenud tohutult palju ja viinud oma esinemised järgmisele tasemele. Lahe on ka see, et saame samal õhtul jagada lava koos artistidega, kellega oleme ka omavahel tuttavad.

 

Fotod: Kalle Veesaar
Rõivakomplektid: Viru Keskus
Läbi Johanna Oden ja Elisabeth Tiffany Lepiku nägemuse

I komplekt
jakk MM6 MAISON MARGIELA / Kaubamaja
püksid MM6 MAISON MARGIELA / Kaubamaja
jalanõud Mango
II komplekt
kaabu Zara
vest Zara
püksid Zara
traksid erakogu
kett erakogu
jalanõud Zara
III komplekt
jakk Mango
kleit Pinko

Kõik uudised