Kõik uudised

FIBITi moeetendus pakkus värsket pilku kevadmoele

27.03.2020

Viru Keskuse traditsiooniline moeetendus FIBIT ehk Fashion is Back in Tallinn tõi märtsi alguses moepublikuni värske kevadmoe. Värske oli nii etenduse stilistide Johanna Eenma ja Kenneth Bärlini moenägemus, eskalaatoritelt värvilisse 10 000 tulbist koosnevasse lillemerre kulgev lava kui ka vaatenurk moele ja ilule.

“Keegi ei osanud karta, et 11. märtsil toimunud Viru Keskuse traditsiooniline moeetendus FIBIT jääb pikkadeks aegadeks viimaseks moeürituseks meie riigis. Seda suurem on meie tänu kõikidele, kes olid kaasatud ürituse korraldusse – keskuse kaupluste ja moebrändide töötajad, korraldusmeeskond ja turundupartnerid, modellid ja muidugi meie külastajad. Mood elab edasi ja kutsume toetama kõiki moega seotud inimesi läbi mõistliku tarbimise ka rasketel aegadel.
Seekordne FIBIT oli ühtpidi kummarduse traditsioonidele, pakkudes publikule klassikalist moeetenduse vormi, kuid samas ka lahendada see värskes võtmes, defineerides ilu uut moodi. Meie soov oli inspireerida publikut mitte ainult leidma tippstilistide poolt hiilgavalt kokkusobitatud komplektidest inspiratsiooni oma kevadgarderoobi, vaid ka mõtlema sellele, et ilu ei tohiks defineerida liiga kitsalt,“ sõnab Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Moeetenduse seadsid lavale armastatud stilistid Johanna Eenma ja Kenneth Bärlin. „Maailm ise oma erinäolisusega oli mulle seekordseks inspiratsiooniks ja Viru Keskuse moekauplused võimaldasid ideedel vormuda selliseks, nagu seda äsja nägime,“ ütles stilist Kenneth Bärlin peale FIBIT etendust.

Ta lisas, et kombineeris julgelt mustreid, tekstuure, värve ja kümnendeid, meenutades reisidelt ja ka siitsamast kodusest rannast saadud impressioone. „Segasin meeste ja naiste rõivaid orgaaniliselt omavahel, kuna see peegeldab tänapäeva kosmopoliitsust,“ sõnas Bärlin.

„Ilu peitub enesekindluses, nii nagu laval tõestas särav Kelly Sildaru. Ilusana soovime end tunda olenemata ajast, vanusest või kleidinumbrist,“ tõdes Sooaru.

FIBIT toimus juba kolmekümnendat korda. Etendus tõi lavale tervelt 50 komplekti värsket kevadmoodi Viru Keskuse poodide valikust. Muusikalist elamust pakkus Anett Kulbin, plaate keerutasid Helene Vetik ja Madis Nestor ning üritust hoidis säravana Franz Malmstein. Modellide ilu eest hoolitsesid Wella ja MaxFactor ning publikut kostitas Freixenet ning värskeimast värskete smuuthidega Blender. Viru Keskus tegi etenduse külalistele ka erilise kingituse, loosides kõikide nende seast, kes oma lemmikkomplekti sotsiaalmeedias jagasid, välja ühe õnneliku, kes selle endale ka päriseks sai.

Kõik uudised