Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Avati Estonian Fashion Festivali disainereid tutvustav näitus Viru Keskuses

23.05.2024

Tartus, juba seitsmendat aastat toimuv kestliku moe suursündmus, Estonian Fashion Festival, avab 23. mail Viru Keskuse I korruse aatriumis näituse, mis tutvustab peagi algaval festivalil osalevate disainerite loomingut.

Näitus toob Tartus toimuva moe suursündmuse tallinlastele lähemale, tutvustades kolmel etendusel – Mood-Perfomance-Tants, Antonius ja OmaMood – osalevaid disainereid, kelle loomingus kohtuvad traditsioonid ja innovatsioon, loovus ja jätkusuutlikkus ning nutikus koos kohaliku tooraine väärindamisega. Näituse avamine tähistab ühtlasi festivali ja Viru Keskuse pikemaajalise koostöö algust. 

Festivali juhi Key Külaotsa sõnul on Estonian Fashion Festivali missiooniks edendada moekultuuri, mis hõlmab endas nii tootmist kui ka tarbimist, aina jätkusuutlikumaks. Pikas plaanis soovib festival saada kestliku moe valdkonna juhtivaks eestvedajaks Eestis. “Mul on hea meel, et koostöö Viru Keskusega toob meile väärtusliku partneri, kellega koos saame järgnevatel aastatel avalikkuse teadlikkust tõsta ja korraldada ühiselt tegevusi, mis sellele kaasa aitavad,” märkis Külaots. 

Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht juht Kristel Sooaru rõhutas samuti festivali ja kaubanduskeskuse vahelise koostöö olulisust. “Viru Keskuse jaoks on kestliku ja targa tarbimise mõtestamine aina olulisem, kuna meie klientide jalajälg on suuresti ka keskuse jalajälg. Tarbija teekond paremate tarbimisotsuste poole on tihti keerukas ja tooted anonüümsed, seega on meil heameel tervitada oma aatriumis just jätkusuutlikust oma südameasjaks võtnud festivali ja tema disainerid,” sõnas Sooaru.

Näituse produtseerisid Key Külaots ja Madis Liplap. Fotode autorid on Madis Palm, Lisette Laanoja ja Kerttu Kruusla ning näituse kujundas Maarja Roosi. Estonian Fashion Festivali näitust saab Viru Keskuse I korruse aatriumis külastada kuni 9 juunini. Näituse valmimisele aitasid kaasa KIU kangatrüki stuudio, Tartu linn ja Tartu 2024.

Seitsmendat aastat toimuv festival, mis tänavu kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, on muutnud noorusliku ja innovaatilise Tartu, Rohelise moe pealinnaks, kuhu igal aastal tuleb kokku rahvusvaheline jätkusuutliku moedisaini kogukond. 6.-9. juunini on külastajatel võimalik osa saada mitmekesisest programmist, mille tippsündmusteks on kolm erinäolist moeetendust: unikaalne ja lavastuslik Mood-Performance-Tants, eri kehatüüpidele ja kantavale moele keskendunud Antoniuse moeetendus ning traditsioonilist käsitööd edendav OmaMood. 

Lisaks kuulub festivali põhiprogrammi teist aastat toimuv Seminar Greenery, kus astuvad üles ringmajanduse ja disaini eksperdid, jätkusuutlikud disainerid ning keskkonnasäästlikkusele pühendunud organisatsioonid. Greenery peaesinejaks on raamatu „The World Is On Fire But We’re Still Buying Shoes“ autor Alec Leach, kes kirjutab moest, jätkusuutlikkusest ja rohepesust. Teda on kajastatud ajakirjades New York Times, GQ, Harper’s Bazaar ja Dazed ning ta on avaldanud arvamuslugusid ajakirjades Business of Fashion, i-D ja The Guardian. 

Estonian Fashion Festival toimub 6.-9. juunini 2024 Tartus. Programmiga saab tutvuda kodulehel.

Fotod näitusest Kalev Lilleorg

Kõik uudised