Kõik uudised

Erika Salumäe esitles Viru Keskuses sporditrofeed ning raamatut

8.08.2022

Nädal tagasi 31. juulil möödus täpselt 30 aastat taasiseseisvunud Eesti esimesest olümpiavõidust. Erika Salumäe võitis 1992. aasta Barcelona suveolümpiamängudel trekisprindis kulla. See oli esimene kord, kui Olümpia lipumasti tõmmati sinise, musta ja valge kombinatsioon. Küll tagurpidises järjekorras, aga uhke oli ikkagi! Oma sportlaskarjääri jooksul kokku on Erika Salumäe tulnud 2 korda olümpiavõitjaks ning 2 korda maailmameistriks. Võistlustrikoo, milles Erika oma esimese maailmameistri tiitli pälvis, ripub nüüd koos võistluse käigus teenitud kulumisaukude ning higipisaratega Viru Keskuse Sportlandi seinal raamituna. Erika käis isiklikult meie juures autahvlit autogrammiga kaunistamas ning meenutas, kuidas omal ajal inspireeris teda ennast sportlaskarjääri nimel edasi pingutama Ants Antsonile olümpiavõidu toonud uisupaar. Sporditrofeede inimesteni, noorteni, hobi- või professionaalsete sportlasteni, toomine on selles osas hindamatu väärtusega.

Samal päeval esitles Erika Salumäe meie majas üht oma järgmist saavutust. Õigemini kahte: 320km pikkust jalgsi matka läbi Põhja-Hispaania ning sellest kogemusest kirjutatud raamatut „Dialoog“. Camino de Santiago Primitivo 320km pikk mägine palverännakutee – sellise katsumuse valis oma elu esimeseks matkaks Erika Salumäe. Ma kindlasti läbin selle teekonna, mingu selleks paar kuud või kas või pool aastat,“ lubas Salumäe Õhtulehe veergudel aastal 2019. Lõpuks kulus spordilegendil tee läbimiseks täpselt üks kuu ja rasked hetked aitas ületada hingematvalt kaunis loodus. Kõigest sellest on Erika Salumäe kirjutanud saamatu „Dialoog“.

Maailmameistri Erika Salumäe raamat „Dialoog“ on saadaval vääriliselt raamatupoodide maailmameistri riiulitel, ehk ametlikult maailmaparimaks raamatupoeks tituleeritud Viru Keskuse Rahva Raamatus.

Fotod: Reiko Kolatsk

Kõik uudised