Kõik uudised

Eesti parimad ehtedisainerid tegid Viru Keskuse Goldtime’is Eestile sünnipäevakingituse

20.02.2020

Eesti parimad ehtedisainerid tegid Viru Keskuse Goldtime’is Eestile sünnipäevakingituse

Veebruaris on põhjust suurteks pidustuseks, sest juba üle 100 aasta oleme saanud oma kodumaal sini-must-valget lippu heisata. Kas sel aastal 24.veebruaril panevad Eestisse aega ja hinge panustanud inimesed pidukleidid selga ning lipsud ette ja tõstavad klaasi, et tähistada.

Tuntud ehtedisainerid omaltpoolt teevad sel aastal tähtsaks päevaks Eestile sünnipäevakingituse. Goldtime kutsus ellu projekti, kus kohalikest metsadest ning jõgedest korjatud materjalidest tunnustatud meistrite käte vahel unikaalsed aksessuaarid valmisid. „Paekivi, kuusekäbid, samblatuustikud ja mõnusalt lõhnav puit, mis inspiratsioonikarbikesest järjest välja koorusid, köitsid ehtekunstnikke sedavõrd, et materjalide kättesaamisel ei tahtnudki nad pikka juttu rohkem jutustada. Nad olid lihtsalt nii kannatamatud juba ideede kallale asuma,“ jagas emotsiooni Goldtime turundusjuht Anne Rinne. „Vahel on nii oluline korraks astuda välja oma igapäevarutiinist ja teha midagi teistmoodi, näha asju teise nurga alt, tuua uut fookust. Seda me proovisimegi selle projektiga teha, andes disaineritele materjalid, millega nad igapäevatöös palju kokku ei puutu. Me ei loonud disaineritele mingeid piiranguid ega reegleid, andsime vabad käed materjalide interpreteerimisel. Vabaduse mitte mõtelda tootmise, turustamise ega tarbija peale. Lihtsalt luua midagi südamest. Algmaterjalide valikul tahtsime aga tuua fookuse loodusele meie ümber. Eesti on imeilus koht, kus elada ja seda ilu tuleb märgata ning hoida.“

Projektis kaasalöömisele ütlesid oma kindla jaa kohe: Tanel Veenre (Tanel Veenre Jewellery), Birgit Skolimowski (Birgit Skolimowski Jewellery), Kriss Eglite (New Vintage by Kriss), Sofia Hallik (Soma), Sigrid Kuusk (Soho), Henri Hallik (Wooch), Mari Ojasaar (Kuma), Kateryna Pishon (Hyrv).

„Meie suureks missiooniks on juba aastaid Eesti ehtedisain tõsta au sisse ning sellesse panustades teha kummardus suurepärastele ehtekunstnikele, aga ka samas pakkuda kõikidele klientidele üle kogu Eesti võimalust meie imelist disaini nautida maailmas tuntud brändide kõrval,“ rõhutab Goldtime juveeliosakonna juht Aveli Kippari. Unikaalseid Eesti sünnipäevakingitusi esitleti esmakordselt 19.veebruaril Viru Keskuses. Mekiti kodumaiseid Punch käsitöökokteile ja tunti rõõmu eestlaseks olemise üle. Meeleolukat õhtut väisas palju kuulsaid Eesti loomingu fänne: Kelly Sildaru koos venna Henryga, Helen Adamson, Tuuli Rand, Merilin Mälk, Ilomai Küttim, Anette Maria Rennit, Liilit Kirss, Pille Minev ja suunamudijate saatest tuntud influencerid. Stiilikahurid Karolin Kuusik, Aljona Eesmaa, Merit Boeijkens, Maarja Siim, Anu Lensment, Svetlana Agureeva ja Janar Juhkov esitlesid kohapeal oma visiooni ehete erinevatest kandmisvõimalustest.

Kõik huvilised saavad disainerite valminud teoseid Viru Keskuse Goldtime vaateaknal lähemalt vaadelda. Seejärel aga lähevad ehted oksjonile, mille tulu annetame metsade hoidmiseks.

Foto: Andres Raudjalg

 

Lisainfo:

Anne Rinna
Turundus- ja sotsiaalmeediajuht

Tel: 5252261
anne@megafort.ee
Kõik uudised