Kõik uudised

Eesti parimad baristad võistlesid Viru Toidutänaval

1.09.2023

Kolm tassi kohvi lennutab pärnaka Austraaliasse.

Eelmise nädala lõpus toimusid Eesti AeroPressi Meistrivõistlused 2023, mis pakkusid närvipinget ja põnevat vaatemängu kõigile osalejatele ja kaasaelajatele. Viru Keskuse Toidutänaval aset leidnud sündmus tõestas eestlaste üha hoogustuvat kirge erikohvi vastu ja tõi kokku Eesti kõige andekamad baristad ja kohvientusiastid.

Menuka võistluse tulemusena krooniti Eesti AeroPressi Meistriks Karl-Ott Juhanson, kes sõidab selle aasta detsembris Austraalias Melbournis toimuvale Maailma AeroPressi Meistrivõistlustele Eesti esindama. Pärnust pärit Karl-Oti teekonna sillutamine Eesti AeroPressi meistritiitlini algas juba aastal 2017. Kohvikut Oivaline avades armus ta erikohvisse ning sukeldus erinevate kohvi valmistamise meetodite maailma – AeroPress oli kusjuures kõige esimene vahend, millega ta kohvi valmistama hakkas. Just seda sama AeroPressi kasutas ta ka 2023 Eesti Meistritiitli võitmiseks!

Maailma AeroPressi Meistrivõistlused on globaalne kohvifännide poolt veetav mõõduvõtt, kus enam kui 50 riigist pärit osalejad võistlevad maailma parima tassi kohvi valmistamise nimel, sealjuures tuleb kohvi tegemiseks kasutada AeroPress kohvipruulimismeetodit.

Aeropress on käeshoitav ja lihtsa disainiga kohvivalmistusseade, mis kasutab õhurõhu abil kiiret ja täpset meetodit vee kohvipurust läbi pigistamiseks ning ühendab endas nii filterkohvi kui presskannu parimad omadused, olles eriti populaarne just tänu oma kompaktsusele, mugavusele ja kiirusele.

Tallinnas asuvate The Brick Coffee Roastery ja PaperMill kohl-ja rästikoja poolt veetava ürituse eesmärk on edendada ja laiendada Eesti kohvikogukonda – tuua inimesed kokku, tutvustada ja populariseerida erikohvi ning panna üha rohkem inimesi kohviga tegelema. “Mul on hea meel, et eestlased oskavad üha enam tähtsustada ja hinnata jätkusuutlikku erikohvi ning leida rõõmu ja põnevust erinevatest valmistamismeetoditest. AeroPress on ju küllaltki nišikas, ometi oli üritusel kõvasti kaasaelajaid. Taolised toetavad kogukonnad on äärmiselt vajalikud,” kinnitas ka ürituse üks eestvedajatest Jan Kulbin.

PaperMill kohvi- ja röstikoja peremees Margus Varvas lisab omalt poolt, et “Aeropress oma universaalsuses võimaldab baristadel oma oskusi demonstreerida ja valmistada sellega väga erinevaid kohvisid, mis teen selle meetodi väga põnevaks jälgida mõõduvõtmistel”.

Erikohv on eestikeelne termin, mis tuleneb ingliskeelsest väljendist specialty coffee. Erikohviettevõtete missioon on muuta kohviahelad praegusest läbipaistvamaks ning jätkusuutlikumaks. Erikohv viitab kvaliteetsele kohvile, mis on valmistatud hoolikalt valitud ubadest, mille kasvutingimustele ja töötlemisele pööratakse suurt tähelepanu, et säilitada nende unikaalsed maitsed ja omadused. See hõlmab sageli ubasid konkreetsetest piirkondadest või farmidest ning nende hoolikat röstimist, et esile tuua kohvi erilised omadused.

Fotod Johanna Adojaan

 

Kõik uudised