1.10.2025
Täna, 1. oktoobril tähistatakse kogu maailmas rahvusvahelist muusikapäeva – kaunist traditsiooni, mille algatas legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin 1975. aastal eesmärgiga juhtida tähelepanu muusika olulisusele meie igapäevaelus.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased toovad elava muusika Tallinna ostuelamuste südamesse – Viru Keskusesse. Päeva jooksul saab nautida mitmekesist muusikaprogrammi: üles astuvad noored pianistid, keelpillimängijad, löök- ja puhkpillimängijad, klassikalise laulu üliõpilased, pärimus- ja jazzmuusikud ning kaasaegsete etenduskunstide üliõpilased. Päeva juhib akadeemia vilistlane pianist Johan Randvere.
“Kui me muidu ootame publikut enda juurde Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajja, siis muusikapäevale kohaselt tuleme me ise publiku juurde. Loodame, et muudame kontsertidega inimeste päeva rõõmsamaks ja vahest leiab just keegi tänu sellistele hetkedele endas soovi külastada mõnda kontserti või hakata ise pilli õppima. Samuti pakub see suurepärast esinemispraktikat meie üliõpilastele, kes peavad olema kohanemisvõimelised väga erinevates olukordades,” sõnab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema.
„Viru Keskus on küll ühe hoonega piiritletud ala, aga sisult ja olemuselt on see Tallinna südalinna tuiksoon. Meie eesmärk on olla rohkem kui ostukeskus – tahame olla linnasüda, mis annab platvormi kultuurile, muusikale ja kohtumistele. On suur rõõm, et muusikapäeval toovad andekad EMTA tudengid elava muusika meie majja ning loovad siin jagatud hetki ja mälestusi, mis toovad inimesi kokku ajastul, kus igapäevaelu kipub muutuma üha digikesksemaks,“ ütleb Kärt Vilt, Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht.
Kontserdid toimuvad igal täistunnil ajavahemikus 12.00–20.30, kestusega ligikaudu 30 minutit:
12.00 – EMTA pärimusmuusikud
13.00 – EMTA puhkpilliorkester, dirigent Toomas Vavilov
14.00 – EMTA klassikalise laulu üliõpilased Perla Guasti (sopran), Anni Zimmermann (sopran), Adèle Viksne (sopran), Joanna-Maria Suurmets (metsosopran), Geir Kudu (metsosopran), Enno Lorenz (bariton), Kuno Kerge (bariton), Lev Rodionov (bass)
15.00 – Keelpillikvartett koosseisus Nuria Díaz Fuentes (viiul), Helina Sommer (viiul), Maria Ridbeck (vioola), Maria Peterson (tšello)
16.00 – EMTA jazziüliõpilased Vladimir Todurov (klaver), Gustavs Saulītis (kontrabass), Aron Talu (trummid)
17.00 – EMTA tšelloüliõpilased Ekke Rainer Arndt, Paula-Riin Selis, Salome Stroganova ja prof Henry-David Varema
18.00 – EMTA löökpilliüliõpilased Robert Markus Ridbeck, Robert Valdna, Reno Kokmann
19.00 – Madis Sikk (klaver), Tiit Tomp (klaver)
20.00 – EMTA kaasaegsete etenduskunstide üliõpilased (CPPM)