Viru Keskus Logo
Kõik uudised

Eesti koondislased tutvustasid revolutsioonilisi jooksujalatseid

9.02.2024

Viru Keskuse Nike esinduskaupluses tutvustasid Eesti koondislased Nike revolutsioonilist jooksujalatsi Nike Alphafly uusimat, täiustatud versiooni.

Jooksujalatsite vallas on viimastel aastatel toimunud tõeline revolutsioon, mis sai alguse 2017.a,  mil Nike tõi turule oma esimese süsinikkiust plaadiga jooksujalatsi. Kaks aastat hiljem jooksis Eliud Kipchoge Nike Alphafly NEXT%-dega esimesena maailmas maratoni kahest tunnist kiiremini. Berliinis 2022.a. uut maailmarekordit püstitades olid Kipchoge jalas Alphafly 2 võistlusjalatsid. 2023.a. oktoobris püstitas Kelvin Kiptum (all fotol) Chicagos uue maailmarekordi 2.00.35, jalas taaskord Nike Alphafly, sedakorda nimetatud mudeli värskeim, kolmas versioon.

Jaanuari alguses tegi Nike oma uue Alphafly 3 ka tavajooksjate jaoks kättesaadavaks ning nüüd, vaid mõni nädal hiljem, on Alphafly 3 müügil ka Eestis.

Nike Alphafly muudab eriliseks kolme komponendi kombinatsioon: süsinikkiust Flyplate plaat, vahetalla ZoomX materjal ning Air Zoom õhkpadjad. Kombinatsioon, mis on toonud varasemate jalatsimudelite juures edu, on säilinud samana, kuid koostisosade omadusi on mõnevõrra muudetud. Nii on stabiilsuse suurendamiseks muudetud süsinikkiust plaati laiemaks. Tald on jala mahapanekust tõukesse liikumise sujuvamaks muutmiseks ühest tükist. Välistald on maapinnaga haakuvuse parandamiseks uuesti disainitud. Uued Atomknit 3.0 pealsed tagavad parima kasutusmugavuse, hingavuse ja toestuse igal sammul. Kanna voodripehmendused suurendavad samuti jalatsi kasutusmugavust ja istuvust.

Arendustöö käigus kaasati Nike Alphafly 3 testimisse rohkem jooksjaid, kui kunagi varem. Arenduse tulemuseks valmis jooksujalats, mis aitab sportlastel saavutada oma püstitatud eesmärke maratonidistantsil olenemata jooksutempost.

Ehk kokkuvõttes: uuendused teevad Nike Alphafly 3 mugavamaks, stabiilsemaks ja sobivad ka neile maratonijooksjatele, kes lähematel aastatel maratonis kahe tunni piiri ei ründa.

Uus Nike Alphafly 3 on jaanuari lõpust saadaval Eestis nn. prototüüp-värvikombinatsioonis, kus pääseb mõjule klassikaline valge värv, mida katab praktiliselt kogu jooksujalatsi ulatuses suur Nike logo. Lisaks logole lisavad jooksujalatsile erksust ka oranžid Nike Air Zoom õhkpadjad.

Nike Alphafly 3 jooksujalatsid on saadaval Nike esinduskauplustes ja teamsport.ee veebipoes.

Kõik uudised