Kõik uudised

Eesti ainuke The Body Shopi maailmamuutjate kauplus avati Viru Keskuses meeleoluka kliendiüritusega

6.05.2023

Briti juurtega eetiline kosmeetikaettevõte The Body Shop inspireerib ja varustab maailmamuutjaid uues jätkusuutliku kontseptsiooniga kaupluses Tallinnas, Viru Keskuses.

On lugematu hulk kohti, kust osta ilutooteid, kuid kui paljudes neist julgustatakse sind üles näitama oma aktiivsust ja olema osa positiivsest muutusest? The Body Shop  uus maailmamuutjate poekontseptsioon näitab praktiliselt ette, kuidas läbi pakendi taaskasutuse muuta oma ilurituaalid kestlikumaks, samas saada läbi positiivse kogemuse ka uusi teadmisi.

Uue ja Eesti ainsa maailmamuutjate kontseptsiooniga The Body Shop kaupluse avamine Viru Keskuses 4. mail oli interaktiivne ja ülimalt rõõmurohke ilu-kogemus. Külalised said tutvuda täitepakendi süsteemi ja toodetega, jagada ideid ning samuti tutvustas noor andekas kunstnik Moona Saul just selle kaupluse jaoks loodud teost. Tegemist pole kõigest poega, vaid sensoorse paigaga, kus saad avastada tooteid ja inspireerivaid lugusid inimestest ja kohtadest, mis on nende taga.

Üle kogu maailma on The Body Shopi Changemaker’s Workshop ehk maailmamuutjate töötubade kauplused disainitud peegeldama kohalikke kogukondi, keda need teenivad. Osades kauplustes on kohalike kunstnike seinamaalingud, installatsioonid ja skulptuurid, teised on täidetud kirjandusega või üleskutsetega kohalike heategevusorganisatsioonide toetuseks. Igas asukohas on The Body Shopi eesmärgiks tuua tähelepanu keskmesse kohalike kogukondade lood ja murekohad, mistõttu on iga kaupluse teema aktuaalne, omanäoline ja kogukonnaga ühenduses. Nii loodi ka The BodyShopi Viru Keskuse kauplusesse unikaalne teos Eesti noore graafilise kunstniku Moona Sauli poolt.

Moona Saul kirjeldab The Body Shopi maailmamuutjate kaupluse seinale loodud teost: “See seinamaal villaste tuftitud elementidega sümboliseerib Eesti hingematvat ja südamelähedast kooslust loodusega, mis kattub täiuslikult The Body Shopi väärtuste ja missiooniga oma igapäevases töös naturaalsete koostisosadega. The Body Shop kasutab oma toodetes palju looduslikke Eestis leiduvaid taimesaadusi nagu kummel, kanep ja kasemahl, sellel puhul esindab Eesti panust maalil kummelililleke. Villast tuftitud pilved on inspireeritud Eesti rahvusmustrite nurgelistest disainidest. Maavillasest lõngast elemendid on minu, kui kunstniku isiklik spetsialiteet, kuid esindavad ka selles – pigem suvises maalis, meie maa külma ja karmimat poolt ning mis meid soojendab – naturaalne Eesti maavillane lõng

“Paljude inimeste jaoks võib nn. maailma muutmise põhimõte tunduda veidi ebamäärane. Meie töötubadega alustamise missioon on väga praktiline – muuta tarbijate käitumist. Soovime tuua inimesed kokku, et nad teadvustaksid endale, kuidas nende igapäevased väiksed muutused võivad mõjuda positiivselt nende kogukonnale ja kogu meie planeedile. Avasime Viru Keskuse maailmamuutjate poekontseptsiooni selleks, et tuua pöördelised vestlused ja suhtumine inimesteni. The Body Shopi täitejaam on Viru Keskuse kaupluses käivitunud väga edukalt, meie noorema põlvkonna kliendid on selle kiiresti omaks võtnud. Alates täitepakendi kasutuselevõtust on The Body Shop kokku hoidnud üle 120 tonni plastikut, mis oles kulunud ühekordsete pakendite tootmiseks” ütleb The Body Shopi Eesti piirkonnajuht Margot Kihulane. “Soovime, et inimesed saaksid kaasatud, inspireeritud ja oleksid oma ümbruses aktiivsed. Tahame, et meie klientidel oleks tore meie tooteid katsetada ja samas ka vestelda teemadel, mis neile korda lähevad, aidates meil nii kihutada progressi võrdsuse suunas.”

The Body Shop sündis aastal 1976 aastal kirest keskkondliku ja sotsiaalse õigluse suunas, mis käib käsikäes armastusega ilu vastu. Bränd pakub enam kui 700 julmusevaba toodet, mille keskmes on tõhusad naturaalsed koostisosad nagu näiteks eedelveiss, vastupidav tugevalt antioksüdantne taim. Läbi teedrajava Ausa Kaubanduse programmi hangib The Body Shop oma sheavõi Ghana naiste kooperatiivilt ja armastatud teepuuõli Keeniast. Aktivism on The Body Shopi DNAs ja sotsiaalne õiglus käib sellega käsikäes kaasas kõigis maailma otstes. Brändi ülimalt pikk sotsiaalsete kampaaniate läbiviimise ajalugu on võitnud oma poolehoidjad töötajate ja klientide seas, kes jagavad neid väärtusi. The Body Shopi kauplused ja tooted on alati olnud ja jäävad alati viisiks ühendada inimesi keskkondlike ja inimõiguslike valupunktidega.

Brändi väärtused peegelduvad nii poodide disainis kui igapäevases opereerimises. Ümbertöödeldud materjalid ja 100% ümbertöödeldud töötasapinnad, mis on valmistatud prügilasse sattumise eest päästetud plastikust – ringmajandus on selle kaupluse tuksuv süda. Kaupluses on kasutusel erinevaid ümbertöödeldud ja taaskasutatud materjale nagu taaskasutatud puit ja osaliselt ümbertöödeldud plastikust valmistatud hoiukastid.  Maailmamuutjate idee südameks on pakendi taaskasutamist võimaldava lahenduse pakkumine klientidele. Võta 300ml alumiiniumist pudel ja täida see mistahes kaheteistkümne The Body Shopi enimarmastatuma dušigeeli, šampooni, palsami ja kätepesugeeliga. Ja kui toode on otsas, naase kauplusesse puhta pudeliga.

Keskses kraanikausiga alas saad nuusutada, proovida ja peale määrida The Body Shopi hinnatuimaid tooteid. Kaupluses on ka uus peegliga jumestuslaud, kus saad katsetada meigilook’idega, mis sind võimestavad.

Muutus algab väikestest armastust täis tegudest meie planeedi vastu. See pole trikk või sõnakõlks. On karm tõsi, et pole võimalik muuta seda, kuidas inimesed ostavad ilutooteid ilma kogu globaalse kogukonna toetuseta. Toodete taastäitmisega tahab The Body Shop inimesi julgustama säilitama taaskasutatavaid alumiiniumpudeleid ilmestamaks, et võim positiivset muutust korda saata on sõna otseses mõttes nende kätes.

Kõik uudised