Kõik uudised

Alates 25.10.2021 kehtivad uued Covid-19 levikut tõkestavad meetmed

22.10.2021

Vabariigi valitsus otsustas tõhustada Covid-vastaseid meetmeid. Uued allpool kirjeldatud meetmed kehtivad 25.oktoober 2021 – 10. jaanuar 2022.

  • Valitsus sätestab, et avalikus nakkusohu suhtes kontrollimata siseruumis tuleb hakata kandma maske ning enam ei piisa senisest suu ja nina katmisest. Kaubanduses ja teeninduses ilma maskita inimesi müügi- või teenindusaladele lubada ei tohi. Domineerivaks muutunud koroonaviiruse delta tüvi on oluliselt nakkavam kui pandeemia algul levinud viiruse tüved ning suu ja nina katmine millegi muu kui kaitsemaskiga ei aita nakatumist vältida. Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt. Inimesed, kes ei saa maski kanda tervislikel põhjustel, peavad seda arsti vastava otsusega tõendama.
  • Viiruse leviku tõkestamiseks tuleb nendes ruumides hoida distantsi.
  • COVID-tõendina jäävad kehtima üksnes vaktsineerimist või COVID-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid. See tähendab, et inimesed, kes pole COVID-i vastu vaktsineeritud või haigust läbi põdenud, ei saa enam osa võtta korraldatud tegevustest, kus COVID-tõend on nõutav. Piirang hõlmab ka sportimist, treenimist, avalikke üritusi,  meelelahutusteenuse osutamist, toitlustusettevõtteid.
  • Lisaks Valitsuse otsustele otsustasid kaubandusettevõtted Kaupmeeste liidu eestvedamisel rakendada alates 25. oktoobrist 2021 rangemaid eneseregulatsiooni meetmeid, mis sätestavad ja mida Viru Keskus rakendab järgmiselt:
    • Muudame alates 25.10 maskikandmise Viru Keskuses kohustuslikuks nii

    külastajatele kui töötajatele ja partnertele (s.h. kontrollitud aladel s.t. Söögikohad, spordiklubi, teenuste osutajad), sõltumata sellest, kas inimene on vaktsineeritud või mitte. Turvatöötajatel on õigus juhtida külastajate, töötajate ja koostööpartnerite tähelepanu maskikandmise kohustusele. Maskikandmise kohustus rakendub läbi keskuse ustel olevate sisekorraeeskirjade.

Kõik uudised